Քաղաքական կյանքիդ վերջին օրերն ես ապրում, Նիկոլ Փաշինյան, խոփդ ուրիշ քարի է կպել. Սրբազան (Տեսանյութ)
25/05/2024 15:54
Մարդը վախեցած է և դեռ շատ ավելի է վախենալու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը՝ անդրադառնալով արցախցի քաղաքապետերի ձերբակալություններին և նրանց բնակարաններում իրականացվող խուզարկություններին։
«Պարզապես մտածում եմ, որ վախից բան չպատահի։ Սա իր վախերի դրսևորումն է, որն արտահայտվում է այս կերպ. հալածում են մարդկանց, որպեսզի պատրանք ստեղծեն, որ մայիսի 26-ին մարդիկ չգան հանրահավաքի։ Գործարարներին են հալածում, այսօր մտել են մի շատ պատվավոր մարդու՝ Հայկ Շահնազարյանի գործարան, ձերբակալել են։ «Շահնազարյան» գինու-կոնյակի գործարանն է, որը բացահայտ մեր աջակիցն է, անթաքույց է գործել»,-ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Նա նշեց, թե, ըստ լուրերի, իշխանությունները 15-17 հոգանոց խմբեր են կազմում՝ հայտնի օլիգարխի գլխավորությամբ։
«Նույնիսկ՝ մարտական տրամադրության խմբեր են կազմում ինչ-որ Աշոտ Մկրտչյանի գլխավորությամբ։ Հստակ ասում եմ՝ եթե այդ լուրերը ճիշտ են, ամենածայրաստիճան պատասխանն են ստանալու, թող մարդկանց ավելորդ չհրահրեն։ Հստակ ասում եմ՝ քո քաղաքական կյանքի վերջին օրերն ես ապրում, Նիկոլ Փաշինյան, խոփդ ուրիշ քարի է կպել»։

Баграт Србазан: Ты проживаешь последние дни своей политической жизни, Никол Пашинян: Плуг твой наткнулся не на тот камень (Видео)
25/05/2024 16:44
Человек напуган и будет бояться гораздо больше, заявил журналистам глава Тавушской епархии Баграт Србазан, сославшись на аресты мэров Арцаха и обыски в их квартирах.
«Я просто думаю, не случилось бы с ним что-либо из-за страха. Это проявление его страхов, которое выражается так: они преследуют людей, подвергают репрессиям, чтобы создать иллюзию, чтобы люди не пришли на митинг 26 мая. Преследуют предпринимателей, сегодня они проникли на завод очень порядочного человека Айка Шахназаряна и задержали его. Это винно-коньячный дом "Шахназарян", который является нашим открытым сторонником, он действовал открыто", - сказал Баграт Србазан.
Он отметил, что, согласно новостям, власти формируют группы из 15-17 человек, возглавляемые известным олигархом.
«Они даже формируют группы с боевым настроем под руководством некоего Ашота Мкртчяна. Я говорю ясно: если эти слухи правдивы, они получат самый резкий ответ, пусть не провоцируют людей без надобности. Я говорю ясно, ты проживаешь последние дни своей политической жизни, Никол Пашинян, плуг твой наткнулся не на тот камень».