429 տարհանված բնակիչ ունենք. կան մեկուսացված բնակավայրեր. Կամո Ցուցուլյան (Տեսանյութ)
Այս պահի դրությամբ՝ 429 տարհանված բնակիչ ունենք, աղետի գոտուց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն Կամո Ցուցուլյանը։
«Նրանցից երկուսը հղիներ են։ Բնակիչների մեծամասնությունը գտնվում է հարազատների ընտանիքներում, հրաժարվել են մեր աջակցությունից»,-ասաց Ցուցուլյանը։
Փրկարար ծառայության տնօրենն ասաց, որ Սանահին բնակավայրում ճոպանային ճանապարհ են ստեղծել, անհրաժեշտության դեպքում բնակչությունը կտարհանվի։
«Երեկ սնունդ ենք մատակարարել, այսօր ևս սննդով կապահովենք բնակավայրը։ Միջոցներ են ձեռնարկվում բնակավայրի մեկուսացումը վերացնելու հետ կապված»։
Կամո Ցուցուլյանը տեղեկացրեց նաև, որ Ալավերդու տարածաշրջանում կան մեկուսացված բնակավայրեր, ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ սնունդ և առողջապահական աջակցություն ցուցաբերելու ուղղությամբ։

Камо Цуцулян: У нас 429 эвакуированных жителей: есть изолированные населенные пункты (Видео)
На данный момент у нас 429 эвакуированных жителей, сообщил журналистам из зоны бедствия директор Спасательной службы МВД Камо Цуцулян.
«Среди них 2 беременные женщины, большинство эвакуированных находятся в домах своих родственников, они отказались от предложенной нами помощи в этом вопросе», - сказал Цуцулян.
Директор спасательной службы сообщил, что в поселке Санаин создана канатная дорога, и в случае необходимости население будет эвакуировано.
«Вчера мы доставили продукты, сегодня также обеспечим населенный пункт продовольствием. Принимаются меры по ликвидации изоляции населенного пункта».
Камо Цуцулян также сообщил, что в районе Алаверди есть изолированные населенные пункты, принимаются меры по доставке продовольствия и медикаментов в эти населенные пункты.