Ջոն վան’ տ Սխիպն այլևս չի գլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականը
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան’ տ Սխիպը որոշում են կայացրել փոխադարձ համաձայնությամբ դադարեցնել համագործակցությունը:
«ՀՖՖ-ն իր անկեղծ շնորհակալությունն է հայտնում պարոն վան’ տ Սխիպին և նրա աշխատակազմին պրոֆեսիոնալիզմի և նվիրվածության համար։ Չնայած համագործակցությունը կարճաժամկետ էր, բայց հուսանք՝ նրա աշխատանքը հիմք դրեց ապագա առաջընթացի համար։
Հայաստանի ֆուտբոլի Ֆեդերացիան որոշել է գալիք տարվա համար շարժվել այլ ուղղությամբ՝ տեղական մարզչական շտաբով»,- ասվում է ՀՖՖ հաղորդագրությունում։
«Ես հույս ունեի շարունակել համագործակցությունը Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ, բայց ես հարգում եմ ՀՖՖ-ի՝ այլ ուղղությամբ գնալու որոշումը։ Ես հպարտ եմ կարճ ժամանակահատվածում մեր կատարած աշխատանքով և ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ֆուտբոլիստներին, աշխատակազմին և ֆեդերացիայի բոլոր աշխատակիցներին վստահության և համագործակցության համար։ Մաղթում եմ թիմին միայն հաջողություններ առաջ շարժվելիս»,- նշել է Ջոն վան’ տ Սխիպը։

Джон ван'т Схип больше не будет возглавлять национальную сборную Армении
Федерация футбола Армении и главный тренер сборной Армении Джон ван'т Схип приняли решение о прекращении сотрудничества по обоюдному согласию.
«ФФА выражает искреннюю благодарность г-ну ван'т Схипу и его команде за профессионализм и преданность делу. Несмотря на непродолжительное сотрудничество, мы надеемся, что его работа заложила основу для будущего прогресса», - говорится в сообщении ФФА.
Федерация футбола Армении приняла решение в следующем году двигаться в другом направлении, используя местный тренерский штаб.
«Я надеялся продолжить сотрудничество с национальной сборной Армении, но я уважаю решение ФФА пойти по другому пути. Я горжусь работой, проделанной нами за короткий период, и хотел бы поблагодарить игроков, тренерский штаб и всех сотрудников федерации за доверие и сотрудничество. Желаю команде только успехов в будущем», - отметил Джон ван'т Схип.