Տ. Ուրիխանյան. Շարունակելու եմ մնալ ժողովրդի, նրան հուզող խնդիրների կողքին
Կհրաժարվեմ, չեմ հրաժարվի, թե ինչպես կլինի` վստահ եմ, որ ժողովրդին հետաքրքրում է ոչ թե իմ՝ խոսնակի պաշտոնում լինել-չլինելը, այլ իր կողքին, իր իսկ շահի թիկունքում մնալը: Այս մասին  Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Տիգրան Ուրիխանյանը` մեկնաբանելով շրջանառվող այն լուրերը, թե ինքը պատրաստվում է լքել ԲՀԿ խոսնակի պաշտոնը.
«Ես եղել եմ ժողովրդին հուզող խնդիրների կողքին ու շարունակելու եմ մնալ ժողովրդի, իրեն հուզող խնդիրների կողքին: Եվ սա միանշանակ է, աներկբա է ու բեկանման ենթակա չէ»,- նշեց նա:
ԲՀԿ-ական պատգամավորը հավելեց նաև, որ այսօր ով չի ալարում, պարտավոր է իրեն համարում ենթադրություններով հանդես գալ ԲՀԿ-ի կամ առանձին վերցրած անձանց մասով:

Тигран Уриханян: Я всегда был рядом с народом, и буду продолжать делать это
«Откажусь я от должности пресс-секретаря партии «Процветающая Армения», или нет – неважно. Уверен, что народ интересует не это, а то, буду ли я находиться рядом с ним, защищать его интересы», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат, член фракции «Процветающая Армения» Тигран Уриханян, комментируя муссируемые слухи о том, что намерен отказаться от должности пресс-секретаря этой партии.
«Я всегда был рядом с народом, поднимал волнующие его проблемы и буду продолжать делать это. Это однозначно, бесспорно и не поддается пересмотру», - сказал Тигран Уриханян.
Депутат от ППА также отметил, что сегодня кому ни лень считает себя обязанным выступать с предположениями относительно дальнейших действий партии «Процветающая Армения» или отдельных ее представителей.