Վարչապետ. Արփինե Հովհաննիսյանը շարունակում է մնալ նախարարի հավանական թեկնածու
ՀՀ արդարադատության նոր նախարարը կնշանակվի առաջիկա 10-15 օրվա ընթացքում: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն, ով ի դեպ, ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի, սատարում է ԱԺ ՀՀԿ խմբախցության պատգամավոր Արփինե Հովհաննիսյանի թեկնածությանը:
Վարչապետը դժվարացավ պատասխանել, թե ինչու է նախարարի պաշտոնը մինչ օրս թափուր մնացել, բայց վստահեցրեց՝ պաշտոնը ազատ չի մնալու:
Լրագրողները վարչապետից հետաքրքրվեցին՝ Արփինե Հովհաննիսյանը շարունակու՞մ է մնալ արդարադատության նախարարի հավանական թեկնածուներից մեկը.
«Այո, նա հավանական թեկնածուներից է»,- պատասխանեց վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի` հուլիսի 14-ի հրամանագրով Արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանն ազատվել էր պաշտոնից, ինչից հետո նոր նշանակում մինչ օրս չի կատարվել:

Премьер: Арпине Ованнисян- одна из кандидатов на пост министра юстиции Армении
Новый министр юстиции Армении будет назначен в течение ближайших 10-15 дней. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами премьер-министр Армении Овик Абраамян.
По словам главы правительства, вопрос назначения нового министра юстиции Армении будет обсужден с президентом РА.
Премьер затруднился назвать причину, по которой затягивается назначение нового министра юстиции, однако заверил, что за это время министерство работало в нормальном режиме.
При этом глава правительства подтвердил, что депутат парламента Армении от фракции Республиканской партии Армении (РПА) Арпине Ованнисян остается одной из кандидатов на пост министра юстиции РА.
«Да, она – одна из возможных кандидатов»,- заявил премьер.
Напомним, указом президента Армении Сержа Саргсяна и в соответствии с Конституцией РА 14 июля министр юстиции республики Ованнес Манукян был отправлен в отставку.