Հակառակորդը ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքներ է իրականացրել
Հոկտեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, ի տարբերություն նախորդ օրերի, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից: Այս մասին հայտնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Ադրբեջանական զինուժը ինքնաձիգերից, դիպուկահար հրացաններից, գնդացիրներից և «Իստիգլալ» տիպի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1900, իսկ 60 մմ-ոց ականանետից` 3 կրակոց: Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերից, առաջնային գծից մոտ 50 կմ խորության վրա արձանագրվել են նաև հակառակորդի ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքներ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն հետևել են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող բոլոր գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:

ВС Азербайджана продолжают нарушать режим прекращения огня
В отличие от предыдущих дней 6 октября и на утро 7 октября режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана нарушался противником в основном из стрелкового оружия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций из автоматов, снайперских винтовок, пулеметов и стрелкового оружия типа «Истиглал» около 1900 выстрелов, из 60-мм миномета – 3 выстрела.
Помимо случаев нарушения режима прекращения огня, были зафиксированы учебные полеты военно-воздушных сил противника в глубь передовой порядка 50 км.
Передовые подразделения Армии обороны НКР бдительно наблюдали за всеми предпринимаемыми ВС Азербайджана действиями, и в случае необходимости прибегали к ответным мерам.