Մ. Մելքումյանն առաջարկում է արմատապես փոխել «Մրցակցության մասին» օրենքը
ԲՀԿ-ական Միքայել Մելքումյանն առաջարկում է Կառավարությանը արմատապես փոխել «Մրցակցության մասին» օրենքը և մրցակցային վարչարարությունը: ԱԺ-ում ելույթի ժամանակ պատգամավորը ասաց, որ բիզնես միջավայրում մրցակցային հարաբերությունների որակը բարվոք չեն կարող համարել, որովհետև օլիգոպոլիզացիան և մոնոպոլիացիան խեղդել է:
«Փառք ու պատիվ մեր գործարարներին՝ և փոքր, և  միջին, և խոշոր հատկապես,  որոնց վրա ընկած է պետական բյուջեի ապահովման բեռը, որոնք մի քանի միավորներով փորձում են պետությունը փրկել»,- հայտարարեց նա:
Ըստ պատգամավորի՝ Հայաստանում ունենք մրցակցային վստահության կորուստ, այդ թվում և մրցակցային հարաբերությունների:

Микаел Мелкумян: Закон РА «О защите экономической конкуренции» нуждается в коренном изменении
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян предлагает правительству Армении коренным образом изменить закон РА «О защите экономической конкуренции» и администрирование конкурентной среды. В ходе выступления в парламенте Армении депутат заявил, что качество конкурентных отношений в бизнес-среде нельзя считать благоприятным в условиях монополизации и олигополизации рынков.
«Честь и хвала нашим предпринимателям – и малым, и средним, и особенно крупным, на которых ложится груз обеспечения государственного бюджета», - заявил депутат.
По словам депутата, в Армении наблюдается потеря доверия к конкурентной среде и конкурентным отношениям.