Ընտանիքը չի կարողանում գտնել մեկ միլիոն դրամ՝ «Սասնա ծռերից» Հովհաննես Վարդանյանի որդուն ազատելու համար
22/10/2016 13:26
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Վարդանյանի որդուն՝ Մարտին Վարդանյանին, որին երեկ Վերաքննիչ դատարանը որոշում էր կայացրել 1 միլիոն դրամի դիմաց ազատ արձակել, շարունակում է մնալ անազատության մեջ:
«Մարտին Վարդանյանը դեռ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում է: Ընտանիքը չի կարողանում գտնել այն մեկ միլիոն դրամը, որի դիմաց նա ազատ կարձակվի», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Մարտին Վարդանյանի փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը:
«Ես դատարանին առաջարկել էի ողջամիտ չափով գրավ սահմանել, քանի որ Մարտին Վարդանյանի խնամքի տակ է գտնվում երկու անչափահաս երեխա, լուրջ առողջական խնդիրներ ունեցող երկու եղբայր, բայց դատարանը գտավ, որ ողջամիտ գումարը 1 միլիոնն է», - նշեց փաստաբանը:
Մարտին Վարդանյանին մեղադրանք էր առաջադրվել «Սասնա ծռեր» խմբին աջակցելու համար, մասնավորապես՝ նրանց հեռախոսները լիցքավորելու ու նրանց համար աջակիցներ փնտրելու:

Семья не может найти 1 млн драмов, чтобы внести залог за сына члена группы «Сасна црер» Ованнеса Варданяна
22/10/2016 14:38
Сын члена группы «Сасна црер» Ованнеса Варданяна – Мартин Варданян – продолжает оставаться под стражей, несмотря на принятое вчера Апелляционным судом Армении решение о его освобождении под залог в размере 1 млн. драмов.
«Мартин Варданян все еще находится в уголовно-исполнительном учреждении "Нубарашен". Семья не может найти 1 миллион драмов, чтобы внести залог за его освобождение», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Мартина Варданяна – Степан Восканян.
«Я указал в апелляционной жалобе разумную сумму залога, поскольку Мартин Варданян содержит двух несовершеннолетних детей, а также заботиться о своих двух братьях, имеющих серьезные проблемы со здоровьем. Однако суд решил, что разумная сумма – 1 млн. драмов», - отметил адвокат.
Мартину Варданяну было предъявлено обвинение за оказание содействия группе «Сасна црер», в частности за пополнение телефонных счетов членов группы и поиска сторонников для них.