Լևոն Զուրաբյանն առաջարկում է վարչապետի հայտարարած՝ առանց խոչընդոտի ներկրման հարցը քննարկել ԱԺ-ում (Ուղիղ)
24/10/2016 12:18
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն այսօր ԱԺ նիստի ժամանակ առաջարկեց վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունը քննարկել խորհրդարանում։ Խոսքը մասնավորապես օրերս հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցի ժամանակ վարչապետի այն հայտարարության մասին է, որ յուրաքանչյուր ոք այսուհետ կարող է զբաղվել ներկրմամբ առանց խոչընդոտների։
«Լայն սպառման մենաշնորհները դարձել են ամենամեծ չարիքը։ Նոր վարչապետը հայտարարում է, որ բոլորն այսուհետև կարող են զբաղվել ներկրմամբ՝ առանց խոչընդոտներին։ Հորդորում եմ Ձեզ հասարակության ուշադրության կենտորնում այս հարցը դնելու համար հրավիրել ԱԺ լսումներ և դարձնել այս հարցը ԱԺ քննարկման առարկա», - ասաց Լևոն Զուրաբյանը։
Ի պատասխան՝ Գալուստ Սահակյանն ասաց, որ եթե վարչապետը խոսել է այդ մասին, հավանաբար նա ինքը ունի տեսլական հարցի լուծման վերաբերյալ։
«Վարչապետն ասաց, որ այս գործով կարող են իրեն ահազանգել, բայց ես կարծում եմ, որ այդ գործով զբաղվող լուրջ և մեծ կառույց կա։ Սպասենք մի փոքր, տեսնենք կառավարությունն ինչ է անում և եթե անհրաժեշտություն կլինի, ապա կհրավիրենք կառավարությանն ԱԺ՝ հարցը քննարկելու», - նշեց Գալուստ Սահակյանը։

Левон Зурабян предлагает обсудить в парламенте заявление премьера о том, что любой может заниматься импортом
24/10/2016 14:26
Руководитель фракции «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян предложил сегодня в парламенте Армении обсудить заявление премьер-министра Карена Карапетяна. В частности речь идет об озвученном 22 октября в интервью обозревателям армянских телекомпаний заявлении премьера, согласно которому впредь любой может беспрепятственно заниматься импортом.
«Монополии на рынке товаров широкого потребления стали самым большим злом. Новый премьер заявляет, что впредь все могут заниматься импортом без препятствий. Призываю вас провести парламентские слушания по вопросу пресечения монополистической деятельности на рынке товаров широкого потребления», - заявил Левон Зурабян
В ответ на это Галуст Саакян отметил, что если премьер говорил об этом, то, скорее всего, у него есть свое видение решения этого вопроса.
«Премьер заявил, что по этому вопросу можно обратиться к нему, но я считаю, что есть серьезная структура, которая занимается этим. Давайте немного подождем, посмотрим, что делает правительство, и если будет необходимость, мы пригласим правительство в Национальное Собрание для обсуждения этого вопроса», - отметил Г.Саакян.