«Սասնա ծռերից» Թաթուլ Թամրազյանը միայն հենակներով է կարողանում շարժվել. Մի քանի ամսից կվիրահատվի
«Բժիշկներն ասել են, որ մի քանի ամսից հետո միայն վիրահատություն կանեն», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց նրա փաստաբան Մոնիկա Մարգարյանը:
«Շարժումները դեռ սահմանափակ են, միայն հենակների օգնությամբ է կարողանում քայլել», - նշեց փաստաբանը:
Մոնիկա Մարգարյանը փոխանցեց, որ իր պաշտպանյալին բուժօգնություն տրամադրվում է. «Որևէ դժգոհություն չի ներկայացրել»:
Թաթուլ Թամրազյանը որովայնի ձախ կեսի հրազենային վիրավորում էր ստացել հուլիսի 18-ին ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրավելու ժամանակ:
Նրա նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

Член группы «Сасна црер» Татул Тамразян будет прооперирован через несколько месяцев – адвокат
В состоянии здоровья члена группы «Сасна црер» Татула Тамразяна существенных изменений не наблюдается.
«Врачи сказали, что прооперируют его только через несколько месяцев», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am его адвокат Моника Маргарян.
«Он пока ограничен в движениях, может передвигаться только с помощью костылей», - отметила адвокат.
Моника Маргарян сообщила, что ее подзащитному оказывается необходимая медицинская помощь: «Каких-либо жалоб в этой связи у него нет».
Татул Тамразян был ранен 17 июля, в первый день захвата полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване. Он получил огнестрельное ранение брюшной полости.
Ему предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.