ՌԴ-ը, Բելառուսը և Ղազախստանը ծրագրում են արժույթի վերահսկողության համաձայնագիր ստորագրել
Ռուսաստանը, Բելառուսը և Ղազախստանը ծրագրում են արժույթի վերահսկողության ոլորտում համաձայնագիր ստորագրել, փոխանցում է ТАСС-ը:
ՌԴ կառավարության կարգադրության մեջ նշված է, որ կառավարությունն ընդունել է Ֆինանսների նախարարության առաջարկը «արժույթի վերահսկողության ոլորտում Դաշնային հարկային ծառայության և Բելառուսի ազգային բանկի փոխգործակցության մասին արձանագրություն ստորագրելու մասին և արժույթի վերահսկողության ոլորտում Դաշնային հարկային ծառայության և Բելառուսի Պետական վերահսկողության կոմիտեի փոխգործակցության մասին արձանագրություն ստորագրելու մասին»:
ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի ստորագրած կարգադրությունը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական պորտալում:

РФ, Белоруссия и Казахстан планируют подписать соглашения по валютному контролю
Россия, Белоруссия и Казахстан намерены подписать соглашения в сфере валютного контроля, передает ТАСС.
Как говорится в распоряжении правительства РФ, кабинет министров принял предложение Министерства финансов «о подписании протокола о взаимодействии Федеральной налоговой службы и Национального банка Республики Беларусь в сфере валютного контроля, протокола о взаимодействии Федеральной налоговой службы и Национального Банка Республики Казахстан в сфере валютного контроля и протокола о взаимодействии Федеральной налоговой службы и Комитета государственного контроля Республики Беларусь в сфере валютного контроля».
Распоряжение, подписанное премьер-министром РФ Дмитрием Медведевым, опубликовано на официальном портале правовой информации.