Եթե սխալ որոշում կայացնեք, ոչ մեկին չմեղադրեք, կամ ում հավատացել, ձայն եք տվել, նրանից էլ կպահանջեք. Ծառուկյանը՝ ճամբարակցիներին
23/03/2017 13:05
Պետք է համակարգ փոխվի, օրենք փոխվի, Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց «Ծառուկյան» դաշինքի առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
«Ժողովուրդ ջան, անհնարին ոչինչ չկա, հարկավոր ա ժողովրդին սիրել, ժողովրդի մասին մտածել։ Եթե մարդկանց հիմնական խնդիրը չկարգավորեմ, ծրագիրը չիրականացնեմ, ժողովրդի մոտ վստահությունը, հավատը կկորի։ Դրա համար այսօր ձեզ ասում եմ՝ կտաք 50+1տոկոս ձայն, առաջին որոշումը լինելու է այն 15 կետը, որ ներկայացրել եմ, դրանից հետո ներդրումների խնդիրն է, որն այսօր պարտադիր է», - ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա ճամաբարակցիներին հորդորեց հավատով ու հույսով մոտենալ՝ ասելով, թե ավելի վատ ժամանակներ են եղել՝ հիշեցնելով 90-ական թվականների սկիզբը։
«Հաց չի եղել, լույս չի եղել, մարդիկ հույսով-հավատով յոլա են գնացել։ Այնպես որ, դուք պետք ա գնաք ընտրության, ձեր իրավունքն է, 5 տարին մեկ ա տրվում, եթե սխալ որոշում կայացնեք, ոչ մեկին չմեղադրեք, դուք ձեզ կմեղադրեք, կամ ում հավատացել, ձայն եք տվել, նրանից էլ գնացեք պահանջեք։ Պետք է համակարգ փոխվի, օրենք փոխվի», - հայտարարեց Գագիկ Ծառուկյանը

Гагик Царукян: Если примите неправильное решение, никого кроме себя не вините
В Армении нужно менять систему, менять законы, заявил сегодня лидер «Блока Царукян» во время предвыборной встречи с жителями общины Чамбарак Гегаркуникской области Армении.
«Ничего невозможного нет, просто нужно любить народ и думать о нем. Если я не решу основные проблемы людей, не осуществлю программы, народ потеряет доверие, веру. Для этого говорю вам сегодня, если отдадите нам 50% + 1 голос, первым решением будут 15 пунктов, которые я представил, после этого последует вопрос инвестиций, которые сегодня необходимы стране», - заявил Гагик Царукян.
Он призвал жителей общины Чамбарак не терять веру и надежду, напомнив, что были времена похуже в начале 90-х годов.
«Не было хлеба, люди жили только надеждой. Поэтому вы должны пойти на выборы, это право, которое дается вам раз в 5 лет.  Если примите неправильное решение, никого кроме себя не вините, или кому поверили, отдали свой голос, от того и требуйте. Нужно менять систему, менять законы», - заявил Гагик Царукян.