Փարիզում անկարգություններ են բռնկվել ոստիկանի կողմից տղամարդուն սպանելուց հետո
Փարիզում բախումներ են սկսվել ոստիկանի` 56-ամյա Լի Շայոյին սպանելուց հետ: Վիրավորվել է իրավապահ մարմինների երեք աշխատակից, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  Le Parisien-ին:
Զոհվածի հիշտակը հարգելու են հավաքվել տասնյակ մարդիկ: Փարիզի 19-րդ շրջանում ոստիկանական տեղամասի մոտ խաղաղ հանրահավաքը վերածվել է անկարգությունների: Արդյունքում անհայտ անձինք կոտրել են ոստիկանական ավտոմեքենայի ապակին ու փորձել այրել այն: Ոստիկանությունը սկսել է ցրել ցուցարարներին, իսկ ակցիայի մասնակիցները սկսել են նրանց ուղղությամբ շշեր նետել: Երեք ցուցարար ձերբակալվել է:
Բախումների համար պատճառ է դարձել մարտի 27-ին տեղի ունեցած իրադարձությունը: Այդ օրը երկու ոստիկան կենցաղային վեճը ստուգելիս Փարիզի բնակարաններից մեկում գնդակահարել են տղամարդուն, ով մկրատով նրանց դեմ է դուրս եկել:

В Париже вспыхнули беспорядки после убийства мужчины полицией
В Париже начались столкновения после убийства полицейскими 56-летнего Ли Шайо, ранены трое сотрудников правоохранительных органов, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Le Parisien.
Почтить память погибшего собрались десятки человек. Мирная демонстрация возле полицейского участка в 19 округе Парижа переросла в беспорядки. В результате неизвестные разбили стекло полицейского автомобиля и попытались его поджечь. Полиция начала разгонять собравшихся, а участники акции стали кидать в них камни и бутылки. Трое демонстрантов арестованы
Поводом для столкновений стал инцидент, произошедший 27 марта. Тогда двое полицейских приехали в квартиру проверить информацию о бытовой ссоре и застрелили мужчину, который выскочил на них с ножницами.