Մոնակոյում ցուցադրել են  հարյուր հազարավոր եվրո արժողությամբ թռչող ավտոմոբիլներ (Տեսանյութ)
Մոնակոյում բացված Top Marques ցուցահանդեսում ցուցադրվել են թռչող ավտոմոբիլների երկու նախատիպեր, հաղորդվում է միջոցառման կայքում, փոխանցում է Lenta.ru-ն;
Նորույթները ներկայացրել են Հոլանդիայի Pal V ընկերությունը և Սլովակիայի AeroMobil ստարթափը: Pal V-ի Librety մոդելը սարքավորված է ծալովի ռոտորով և կարող է վաճառքի հանվել արդեն 2018 թվականի վերջին: Ընկերությունն արդեն սկսել է ընդունել նախապատվերներ, սակայն ավտոմեքենայի տենիկական բնութագրերը չեն հայտնում:
Գինը տատանվում Է 299 հազարից մինչև 599 հազար եվրոյի սահմաններում՝ կախված համալրումից: AeroMobil երկտեղանի ավտոմեքենայի նախատիպը, ստեղծողների խոսքով՝ կարող է զարգացնել ժամում 160 կիլոմետր արագություն գետնին և ժամում 200 կիլոմետր օդում:

Летающие автомобили за сотни тысяч евро показали в Монако (Видео)
На проходящей в Монако выставке Top Marques продемонстрированы два прототипа летающих автомобилей. Об этом сообщается на сайте мероприятия,  передает Lenta.ru.
Новинки представили голландская компания Pal V и стартап из Словакии AeroMobil. Модель Pal V Liberty оборудована складным ротором и может поступить в продажу уже в конце 2018 года. Фирма уже начала принимать предзаказы, однако технические характеристики машины не раскрываются. Цена колеблется от 299 до 599 тысяч евро в зависимости от комплектации.
Прототип двухместной машины AeroMobil, по словам создателей, способен развивать скорость 160 километров в час на земле и 200 километров в час в воздухе.