ԿԸՀ-ն «Ծառուկյան» դաշինքի ինքնաբացարկները չեղյալ համարելու 12 դիմումից բավարարեց 8-ը
Մինչ ԿԸՀ-ն քննում էր ինքնաբացարկների և դրանցից հրաժարվելու վերաբերյալ ներկայացված դիմուները, «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավորի մանդատ ստացած Հարություն Ղարագյոզյանը ևս դիմում ներկայացրեց` պահանջելով անվավեր ճանաչելու ինքնաբացարկի մասին իր դիմումը` իրեն տրամադրելով պատգամավորի մանդատ:
ԿԸՀ-ն բավարարեց Արարատ Զուրաբյանի, Սերգեյ Բագրատյանի, Արթուր Մանուկյանի, Նապոլեոն Ազիզյանի, Խաչիկ Մանուկյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի, Վահան Կարապետյանի և  Հարություն Ղարագյոզյանի ինքնաբացարկները չեղյալ համարելու դիմումները:
Ինքնաբացարկի դիմումները չեղյալ համարելու հայտ էին ներկայացրել «Ծառուկյան» դաշինքի ներկայացուցիչներ Նապոլեոն Ազիզյանը, Ալիկ Եղիկյանը, Արարատ Զուրաբյանը, Խաչիկ Մանուկյանը, Սերգեյ Բագրատյանը, Մուշեղ Սաղաթելյանը, Հրանտ Դավթյանը, Վահան Կարապետյանը, Մանուկ Սուքիասյանը, Արթուր Մանուկյանը, Արտյոմ Ծառուկյանը:

ЦИК Армении удовлетворила 8 из 12 представленных заявлений об отказе от самоотвода
Прошедший в парламент Армении от «Блока Царукян» депутат Арутюн Карагезян сегодня также обратился в Центральную избирательную комиссию Армении с требованием признать недействительным заявление о самоотводе и предоставить ему депутатский мандат.
Центральная избирательная комиссия Армении удовлетворила заявления Арарата Зурабяна, Сергея Багратяна, Артура Манукяна, Наполеона Азизяна, Хачика Манукяна, Ваана Карапетяна и Арутюна Карагезяна о признании самоотвода недействительным.
Отметим, заявления с требованием признать недействительным самоотвод подали в ЦИК Армении представители «Блока Царукян»: Наполеон Азизян, Алик Егикян, Арарат Зурабян, Хачик Манукян, Сергей Багратян, Мушег Сагателян, Грант Давтян, Ваан Карапетян, Манук Сукиасян, Артур Манукян, Артем Царукян.