Ամեն ինչ շատ նորմալ է. մանդատս կստանամ ու կգամ խորհրդարան. Նապոլեոն Ազիզյան
Եթե Գագիկ Ծառուկյանի վերադարձը քաղաքականություն չլիներ, այսօր ոչ մեկը հայտնված չէր լինի խորհրդրանում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց 6-րդ գումարման Ազգային ժողովում «Ծառուկյան» դաշինքից պատգամավորի մանդատ ստացած Նապոլեոն Ազիզյանը:
Նապոլեոն Ազիզյանը չցանկացավ խոսել ինքնաբացարկի դիմումնրի մասին՝ նշելով. «Ամեն ինչ շատ նորմալ է: Ես էլ այսօր մանդատս կստանամ ու կգամ խորհրդարան»:
Դիտարկմանը, թե արդյոք արդեն խոսել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ և ամեն ինչ հաշտեցրել է ասաց. «Այո, հաշտեցնելու բան չի էլ եղել: Ծառուկյանը ինձ աջակցել է և՛ բարոյապես և՛ ֆինանսապես ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում: Բնականաբար, ես պիտի լինեմ իր կողքին»:
Նապոլեոն Ազիզյանը նաև հաստատեց, որ կանոնակարգ օրենքի համաձայն՝ ինքը որպես ամենատարեց պատգամավոր, վարելու է 6-րդ գումարման ԱԺ առաջին նիստը, հարցին, թե արդեն պատրաստվել է նիստ վարելուն, արձագանքեց.
«Ի՞նչ կա պատրաստվելու, ես երկու գումարման պատգամավոր եմ եղել: Ես հպարտանում եմ, որ ես եմ դարձել, ոչ մի պրոբլեմ չկա»:

Все нормально, получу мандат и войду в парламент – Наполеон Азизян
Если бы Гагик Царукян не вернулся в политику, сегодня никто не оказался бы в парламенте, заявил в ходе беседы с журналистами получивший депутатский мандат от «Блока Царукян» Наполеон Азизян.
Наполеон Азизян не захотел говорить о самоотводах, отметив, что все нормально: «Все нормально. Я получу сегодня мандат и войду в парламент».
На вопрос, говорил ли он уже с Гагиком Царукяном и далось ли все уладить, Наполеон Азизян ответил: «Да, улаживать нечего. Царукян во время всей предвыборной кампании поддерживал меня и морально, и финансово. Естественно, я должен быть рядом с ним».
Наполеон Азизян также подтвердил, что согласно закону РА «О регламенте Национального Собрания», он как самый старший депутат, будет вести первое заседание парламента 6-го созыва. На вопрос, Вы уже готовитесь к этому, он отреагировал: «Что готовиться, я был депутатом двух созывов. Я горжусь, что буду вести заседание, никаких проблем нет».