ԱՄՆ-ը կասեցնում է ոչ միգրացիոն այցագրերի տրամադրումը Ռուսաստանում
ԱՄՆ-ն օգոստոսի 23-ից դադարեցնում է ոչ միգրացիոն այցագրերի տրամադրումը Ռուսաստանի ամբողջ տարածքում, հայտնել են ՌԴ-ում Միացյալ Նահանգների դեսպանությունում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Այս միջոցառումներն ԱՄՆ-ի դեսպանատանը բացատրել են աշխատակիցների թվաքանակի կրճատմամբ:
«ՌԴ-ում ԱՄՆ-ի դիվանագիտական առաքելության աշխատակիցների թվաքանակի սահմանափակման նպատակով Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ձեռնարկված միջոցների կապակցությամբ սկսած 2017 թվականի օգոստոսի 23-ից Ռուսաստանի ամբողջ տարածքում կկասեցվի ոչ միգրացիոն այցագրերի տրամադրման ընթացարգը: 2017 թվականի սեպտեմբերի 1-ից այդ ընթացակարգը կվերսկսվի Մոսկվայում», - նշվում է Մոսկվայում ԱՄՆ-ի դեսպանության կայքում:
Ընթացակարգը կվերսկսեն սեպտեմբերի սկզբից, բայց միայն Մոսկվայում: Ռուսաստանում ԱՄՆ-ի հյուպատոսություններում ոչ միգրացիոն այցագրերի տրամադրման ընթացակարգը կկասեցվի անորոշ ժամանակով:

США приостановят выдачу неиммиграционных виз в России
США с 23 августа приостановят выдачу неиммиграционных виз по всей России, сообщили в посольстве Соединенных Штатов,  передает РИА Новости.
Эти меры в американском посольстве объяснили сокращением численности сотрудников.
«В связи с мерами, принятыми Российской Федерацией по ограничению численности сотрудников дипломатической миссии США в РФ, начиная с 23 августа 2017 года, процедура выдачи неиммиграционных виз по всей России будет приостановлена. 1 сентября 2017 года эта процедура возобновится в Москве», — сообщается на сайте посольства в Москве.
Процедуру возобновят с начала сентября, но только в Москве. Выдача неиммиграционных виз в консульствах США в России будет приостановлена на неопределенный срок.