Գրիգոր Հովհաննիսյանը` ԱՄՆ-ում Հայաստանի հյուպատոս
ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսի պարտականությունները կատարող է նշանակվել ՀՀ ԱԳ նախարարի խորհրդական Գրիգոր Հովհաննիսյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Գրիգոր Հովհաննիսյանը ծնվել է 1971 թ. Երեւանում: 1992 թ. ավարտել է ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետը: 1992-1993 թթ. միջազգային հարաբերությունների գծով մասնագիտացել է Բեյրութի Հայկազյան համալսարանում: 2001 թ. Ֆլեթչերի Իրավունքի և Դիվանագիտության դպրոցում ստացել է Մագիստրոսի կոչում: 1994-2006 թթ. աշխատել է Միավորված Ազգերի կազմակերպության համակարգում` տարբեր պաշտոններ զաբաղեցնելով` Հայաստանում, Կոնգոյի Դեմոկրտաական Հանրապետությունում, Մերձավոր Արեւելքի մի շարք երկրներում: 2006-2009 թթ. աշխատել է որպես «Շուշի վերածնունդ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն և ԵՊՀ Արաբագիտության ամբիոնի դասախոս: Գ.Հովհաննիսյանը տրապետում է անգլերեն, ֆրանսերեն, արաբերեն եւ ռուսերեն լեզուներին:

Grigor Hovhannisyan - new Consul of Armenia to the USA
Grigor Hovhannisyan, the Adviser to the Minister of Foreign Affairs of Armenia is appointed as the Consul of Armenia to the United States, the public relations department of the Foreign Ministry reports.
Grigor Hovhannisyan was born in 1971 in Yerevan. In 1992 he graduated from Yerevan State University, the Faculty of Oriental Studies. In 1992-1993 he took a qualification course in international affairs in Beirut Haykazyan University. Grigor Hovhannisyan did his Master’s Degree at Fletcher School of Law and Diplomacy in 2001. In 1994-2006 he worked in the United Nations Organization, where he assumed various positions in Armenia, Democratic Republic of Congo and in Middle East. In 2006-2009 Hovhannisyan worked as executive director of «Shushi Revival» Foundation. G. Hovhannisyan speaks English, French, Arabic and Russian.