Գրիգոր Հովհաննիսյանը` ԱՄՆ-ում Հայաստանի հյուպատոս
ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսի պարտականությունները կատարող է նշանակվել ՀՀ ԱԳ նախարարի խորհրդական Գրիգոր Հովհաննիսյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Գրիգոր Հովհաննիսյանը ծնվել է 1971 թ. Երեւանում: 1992 թ. ավարտել է ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետը: 1992-1993 թթ. միջազգային հարաբերությունների գծով մասնագիտացել է Բեյրութի Հայկազյան համալսարանում: 2001 թ. Ֆլեթչերի Իրավունքի և Դիվանագիտության դպրոցում ստացել է Մագիստրոսի կոչում: 1994-2006 թթ. աշխատել է Միավորված Ազգերի կազմակերպության համակարգում` տարբեր պաշտոններ զաբաղեցնելով` Հայաստանում, Կոնգոյի Դեմոկրտաական Հանրապետությունում, Մերձավոր Արեւելքի մի շարք երկրներում: 2006-2009 թթ. աշխատել է որպես «Շուշի վերածնունդ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն և ԵՊՀ Արաբագիտության ամբիոնի դասախոս: Գ.Հովհաննիսյանը տրապետում է անգլերեն, ֆրանսերեն, արաբերեն եւ ռուսերեն լեզուներին:

Григор Ованнисян назначен консулом Армении в США
Исполнять обязанности генерального консула Армении в Лос-Анджелесе назначен советник министра иностранных дел Армении Григор Ованнисян. Об этом сообщает управление по связям с общественностью МИД Армении.
Григор Ованнисян родился в 1971 году. В 1992 году закончил факультет востоковедения Ереванского госуниверситета. В 1992-1993 гг. изучал международное право в армянском университете Бейрута. В 2001 г. получил степень магистра в Школе права и дипломатии Флетчера. В 1994-2006 гг. работал в системе ООН, занимая различные должности в Армении, Демократической республике Конго и ряде стран Ближнего Востока. В 2006-2009 гг. работал исполнительным директором Фонда «Возрождение Шуши», а также преподавал на кафедре Востоковедения ЕГУ. Г. Ованнисян владеет английским, французским, арабским и русским языками.