Վարչապետն էլ էր ռոք ըմբոշխնում
Երեկ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցավ բրիտանական «Jethro Tull» խմբի համերգը:
Քաղաքի ռոք-սիրահարներն այս անգամ ոչ միայն ու ոչ այնքան երիտասարդներն էին, որքան տարեցները: Սա իր օբյեկտիվ պատճառն ունի. խումբը 41 տարվա պատմություն ունի, և խմբի երկրպագուների ավելի տարեց լինելը բնական էր:
Համերգն ընդհանուր առմամբ անցավ այնպիսի մթնոլորտում, երբ հնչում են սիրված երգեր, ու դու միաձուլվում ես երաժշտության հնչյուններին:
Aysor-ի աչքից, սակայն, չվրիպեց մի հետաքրքիր փաստ: Համերգի կեսից դահլիճ մտավ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ով րոպեներ առաջ էր վերադարձել Ղազախստանից: Վարչապետը հոծ բազմության մեջ գտավ իր կնոջը, համբուրեց նրան, և նրանք միասին շարունակեցին բոլորիս պես վայելել ռոք երաժշտությունը:
Համերգին ներկա էին նաև Մշակույթի նախարարն ու փոխնախարարը: Որքան էլ փորձեցինք աչքի անցկացնել ու գտնել ծանոթ դեմքեր հայկական շոուբիզնեսից, այդպես էլ մեզ դա չհաջողվեց: Գուցե մեր «աստղերը» ներկա էին, պարզապես մենք չորսացինք:
Ինչպես սովորաբար նման համերգների ժամանակ է լինում, այս անգամ էլ ֆանատիզմը հաղթեց մարդուն: Երկրպագուներից մեկն իրեն նետեց բեմ, սկսեց համբուրել խմբի երգիչ, կոմպոզիտոր Յան Անդերսոնի ոտքերը: Անակնկալի եկած երաժիշտը մի քանի քայլ հետ գնաց, բայց չընդհատեց երգի կատարումը: Անվտանգության աշխատակիրցները ոգևորված երկրպագուին դուրս տարան:
Համերգի վերջում, երկրպագուների բարձր ծափահարությունից հետո, խումբը կրկին դուրս եկավ բեմ ու կատարեց 1960-ականների երգերից մեկը, որից հետո «բավարարված» ամբողխը հանգիստ բռնեց տան ճանապարհը:

The concert of the British rock band Jethro Tull took place in Yerevan Sports and Music Complex after Karen Demirchyan yesterday.
This time among Yerevan rock fans were not only the youth but the old as well. This proves to be natural since the group has been performing for 41 years by now.
The concert was held in an atmosphere where you listen to your favorite songs and are carried away by the tunes of the melody.
As Aysor reporter said, the Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, who had just come back from Kazakhstan, was also enjoying the concert. The concert was already on as the Prime Minister entered the hall, found his wife in the huge crowd, kissed her and they both continued enjoying the music like everyone else present.
To attend the concert were also the minister and deputy minister of culture. However, we could not catch the eye of any of the Armenian showbiz stars.
As it happens every time during the concerts of the kind, this time also the fanaticism overcame human nature. One of the fans rushed to the stage and started kissing the legs of Ian Anderson (lead vocals, flute, acoustic guitar). In embarrasement, the musician stepped backwards but didn't stop singing. The security workers took the fan away.
At the end of the concert, following the loud applaud of the fans, the group again came onto the stage and performed one of their songs of 1960ies.