Ցուցահանդես Երևանի երկաթուղային կայարանում
Հայաստանում աշխատանքային այցով գտնվող «Ռուսաստանյան Երկաթուղի» ԲԲԸ-ի նախագահ, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Յակունինն այսօր այցելեց երկաթուղային տրանսպորտի կարիքների համար նախատեսված արտադրանքի ցուցահանդեսը։
Հիշեցնենք, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ն «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի դուստր ընկերությունն է, որը 2008թ. փետրվարի 13-ի կոնցեսիոն պայմանագրին համապատասխան նույն տարվա հունիսի 1-ից 30 տարի ժամկետով իրականացնում է Հայկական երկաթուղիների կոնցեսիոն կառավարումը` կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ ևս 20 տարի երկարացման իրավունքով:
Երևանի երկաթուղային կայարանում բացված ցուցահանդեսին ներկայացված են եղել շուրջ 15 ընկերության երկաթուղային նշանակության արտադրանքներ` համազգեստներ, երկաթուղային և էլեկտրոնային սարքավորումներ, կապի միջոցների, պաշտպանության և հսկողության համար նախատեսված սարքավորումներ։
Ցուցահանդեսի հետ մեկտեղ Երևանի երկաթուղային կայարանում տեղի ունեցավ նաև ЧМЭ-3 տեսակի տասը ջերմաքարշերը շահագործման հանձնելու արարողությունը, որից հետո Վ.Յակունինը կատարեց Երևան-Մասիս երկաթուղային հատվածի դիտարկումը, որի ժամանակ ներկայացվեց նաև նոր` կայարանների ձևափոխված համակարգը:

Выставка в железнодорожном вокзале Еревана
Глава российской компании «Российские железные дороги», председатель совета директоров компании «Южно-кавказские железные дороги» Владимир Якунин сегодня посетил выставку продукции, предусмотренной для транспорта.
Напомним, что ЗАО «Южно-кавказские железные дороги» является дочерней компанией ОАО «Российские железные дороги», которая 13 февраля 2008 года концессионным договором сроком 30 лет будет управлять ЮКЖД, с правом продлить концессионное управление еще на 20 лет.
На выставке, открытой в ереванском вокзале, представлены железно-дорожные товары порядка 15-и компаний: формы, железно-дорожные и электронные приборы, средства связи, оборудование для защиты и контроля.
Вместе с выставкой на ереванском вокзале состоялась церемония сдачи в эксплуатацию 10-и тепловозов марки ЧМЭ-3, после чего В. Якунин изучил участок железной дороги Ереван – Масис, в ходе чего была представлена новая система станций.