Յակունինը գոհ չէ նախորդ տարվա արդյունքներից
Այս տարում «Ռուսաստանյան Երկաթուղի» ԲԲԸ-ի կողմից Հայաստանում կատարած ներդրումների ծավալը կկազմի 1.2 միլիարդ ռուբլի: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ընկերության նախագահ, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Յակունինը:
Հայտնելով, որ ՀՀ նախագահի և կառավարության հետ հանդիպումների ժամանակ անդրադարձ է կատարվել «Հարավկովկասյան երկաթուղու» կողմից իրականացվող աշխատանքներին, Վ.Յակունինը նշեց, որ այդքան էլ բավարարված չէ նախորդ տարվա արդյունքներից: «Մենք պայամանավորվեցինք, որ այս տարվա ընթացքում մենք կփոխհատուցենք այդ ուշացումը»,- ասաց նա:
Այդ բացթողումները, ըստ Վ.Յակունինի, առկա են մի քանի պատճառներով: Նա նշեց, որ «յուրաքանչյուր գործունեության մեկնարկը շատ ավելի բարդ է, քան ենթադրվում է սկզբում», և հավելեց, որ այն բարդ էր նաև ՀՀ կառավարության համար, «քանի որ սեփականության փոխանցումն անհնար է առանց դրա գրանցման»:
«Մենք հասանք փոխշահավետ, երկկողմ պայմանավորվածության, որ չենք սպասելու իրավաբանական բոլոր հարցերի վերջնական լուծմանը, և մենք աշխատում ենք, կատարելով ներդրում», - նշեց Վ.Յակունինը:
«Հարավկովկասյան երկաթուղու» տնօրենների խորհրդի նախագահը գոհունակություն հայտնեց ընկերության հայաստանյան ղեկավարության կողմից իրականացվող ծրագրերից և միջոցառումենրից:
«Ես դրական եմ գնահատում այն փաստը, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղու» ղեկավարությունն այսօր հաճախորդաուղղված գործունեություն է իրականացնում։ Ես գոհ եմ մարզաբազայի և նոր ծառայությունների ներդրման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներից: Շատ գոհ եմ, որ տեղական արդյունաբերությունն արտադրանք է թողարկում ոչ միայն «Հարավկովկասյան երկաթուղու», այլև «Ռուսական երկաթուղու» համար: Գտնում եմ, որ դա զարգացող փոխշահավետ համագործակցության լավագույն օրինակն է», - նշեց «Ռուսաստանյան Երկաթուղի» ԲԲԸ-ի նախագահը:

Якунин недоволен итогами прошлого года
ОАО «Российские железные дороги» осуществят в этом году в Армении инвестиции в размере 1,2 млн. рублей. Об этом сегодня журналистам сказал глава компании, Владимир Якунин.
Сказав, что на встречах с президентом и правительством Армении обсуждалась деятельность компании «Южно-кавказские железные дороги», В. Якунин отметил, что недоволен результатами прошлого года. «Мы договорились, что в течение этого года мы возместим эту задержку», - сказал он.
Эти упущения, по словам В. Якунина, произошли по нескольким причинам. Он отметил, что «начало каждого дела всегда сложнее, чем кажется вначале» и сказал, что оно было сложным и для правительства Армении, поскольку «передача собственности невозможна без регистрации».
«Мы достигли взаимовыгодной двусторонней договоренности, что не будем ждать решения всех юридических вопросов, и мы работаем, делая инвестиции», - отметил В. Якунин.
Глава совета директоров ЮКЖД выразил удовлетворение в связи с программами и мероприятиями, осуществляемыми армянским руководством компании.
«Я положительно оцениваю тот факт, что начальство ЮКЖД сегодня реализует клиентоориентированную деятельность. Меня устраивает, что делается по тренировочной базе и введению новых услуг. Я очень доволен тем, что армянская промышленность теперь производит не только для ЮКЖД но и РЖД. Это очень хороший пример развивающегося взаимовыгодного сотрудничества», - сказал глава РЖД.