Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է հայ երիտասարդությանը
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանը երիտասարդության միջազգային օրվա առթիվ շնորհավորել է հայ երիտասարդներին:
«Պետության զարգացման և հասարակական առաջընթացի գրեթե բոլոր բնագավառներում իր ակտիվ մասնակցությունն ու արժանի ներդրումն է ունեցել նաև երիտասարդությունը: Չկա որևէ ոլորտ` մշակույթ, կրթություն, գիտություն, սպորտ, ձեռներեցություն, կառավարում և այլն, որտեղ առկա խնդիրներն ու հիմնահարցերն այս կամ այն կերպ չառնչվեն երիտասարդության հետ կամ չհուզեն նրան:
Հանդիսանալով բազմադարյա մեր պատմության ընթացքում նախնիների կողմից ստեղծված, սերնդից սերունդ փոխանցված մնայուն արժեքների կրողը, հասարակության զարգացման շարժիչ ուժը` այսօր նրան է վերապահված ազատ, հզոր և ժողովրդավարական պետության կառուցման ու կայուն զարգացման ապագան:
Մեկ անգամ ևս ողջունելով երիտասարդության միջազգային օրվա առթիվ` ցանկանում եմ հայ երիտասարդությանը նորանոր բարձունքների հաղթահարում, հաջողություններ և համարձակ ձեռնարկումներ` ի նպաստ հասարակության և ի շահ մեր պետության»,- ասված է նախարարի շնորհավորական ուղերձում:

Armen Grigoryan congratulated the Armenian youth
Armen Grigoryan, the RA Minister of Sport and Youth, congratulated the Armenian young people on the International Youth Day.
“In almost all the spheres of state development and society progress the youth too has had its participation and input. There is no any area, culture, education, science, sport, business, management, etc., where the present problems and issues will not concern the youth somehow.
Being the carriers of the values created and passed from generation to generation during our history by our ancestors, and being the motivating force of society development, the future of creating free, powerful and democratic state is in the hands of the youth.
One more time I congratulate the youth on the International Youth Day and wish the young people of Armenia new victories, success and brave undertakings for the favour of the society and our state”, - reads the congratulating message of the Minister.