Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ
Հայաստանի Երիտասարդ Կանանց Ասոցիացիան շնորհավորել է բոլոր երիտասարդներին տոնի առթիվ և հիշեցրել, որ «մեր երկրի ապագան մեր` երիտասարդներիս ձեռքում է»:
«Սիրելի երիտասարդներ,
1999 թ. դեկտեմբերի 17-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան, ընդունելով Երիտասարդության համար պատասխանատու նախարարների համաշխարհային կոնֆերանսի (1998թ., օգոստոս 8-12, Լիսաբոն) առաջարկությունը, 54/120 որոշմամբ օգոստոսի 12-ը հայտարարեց Երիտասարդության համաշխարհային օր: Այս տարի համաշխարհային երիտասարդական թեման է. «Մեր մարտահրավերները, մեր ապագան»,- նշել է Հայաստանի Երիտասարդ Կանանց Ասոցիացիայի նախագահ

В связи с Международным днем молодежи
Ассоциация молодых женщин Армении поздравляет всех молодых людей с их праздником и напоминает, что «будущее нашей страны в руках нашей молодежи».
«Дорогая молодежь,
17 декабря 1999 года Генассамблея ООН, приняла предложение конференции министров, ответственных за молодежь (8-12 августа 1998 года, Лиссабон), и решением 54/120 от 12 августа объявила этот день Международным днем молодежи. В этом году международной молодежной темой является «Наши вызовы, наше будущее», - отметила председатель Ассоциации молодых женщин Лилит Асатрян.