Մեծ շուքով կնշվի Արաքս Դավթյանի հոբելյանական երեկոն
«Վերադարձի» դասական երաժշտության երրորդ փառատոնի շրջանակներում հոկտեմբերի 18-ին ժ 19:00- ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա աշխարհահռչակ երգչուհի Արաքս Դավթյանի հոբելյանական երեկոն: Այս մասին տեղեկացանում է ՀՀ մշակույթի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանրահայտ երգչուհի Արաքս Դավթյանի հետ համատեղ ելույթ կունենա Հայաստանի Մենակատարների Պետական անսամբլը, որի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժորը Զավեն Վարդանյան է։
Նշենք, որ «Վերադարձի» դասական երաժշտության երրորդ փառատոնը մեկնարկել է սեպտեմբերի 22-ին և կշարունակի իր ընթացքը մինչև հոկտեմբերի 24-ը։
«Վերադարձի փառատոնի» փակումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին` դաշնակահար Վահագն Պապյանի ու դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարած Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի ելույթներով: Նշենք, որ «Վերադարձի» փառատոնը նախաձեռնել և իրականացնում է «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը` ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

В рамках «Возвращения» будет отмечаться юбилей Аракс Давтян
В рамках третьего фестиваля «Возвращение» 18 октября в 19:00 в Доме камерной музыки им. Комитаса состоится юбилейный вечер всемирно известной певицы Аракс Давтян. Об этом сообщает пресс-служба министерства культуры Армении.
Известная певица выступит с Государственным ансамблем солистов Армении, художественным руководителем и дирижером которого является Завен Варданян.
Отметим, что второй фестиваль классической музыки «Возвращение» открылся 22 сентября и продлится до 24 октября.
Закрытие фестиваля состоится 24 октября выступлением пианиста Ваагна Папяна и Государственного молодежного оркестра Армении под руководством дирижера Сергея Смбатяна. Отметим, что фестиваль «Возвращение» инициирован и проводится культурным фондом «Галерея искусств», при содействии министерства культуры Армении.