Քլինթոնը Օբամայից առաջ է անցել
ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը առավել մեծ հարգանք է վայելում ամերիկացիների շրջանում, քան երկրի նախագահ Բարաք Օբաման: Այս մասին են վկայում Գելափի անցկացրած հարցման արդյունքները, որն իրականացվել է Սի-Էն-Էն հեռուստաընկերության պատվերով:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, համաձայն հարցման արդյունքների` Քլինթոնին դրական վերաբերմունք է ցուցաբերել ամերիկացիների 62 տոկոսը, ինչը 6 տոկոսով ավելին է, քան Օբայի վարկանիշը` 56 տոկոս:
Սակայն, ինչպես հավաստել է սոցիոլոգիական ծառայության ղեկավար Քիթինգ Հոլանդը, իրավիճակը, երբ երկրի արտաքին գերատեսչության ղեկավարի վարկանիշը գերազանցում է նախագահի վարկանիշը, տարօրինակ չէ: Նա նշել է, որ Քոլին Պաուելը և Կոնդոլիզա Ռայսը միշտ ավելի բարձր վարկանիշներ են ունեցել, քան նրանց օրորք ԱՄՆ նախագահ Բուշը:

Хиллари Клинтон обошла своего «босса»
Госсекретарь США Хиллари Клинтон более популярна среди американцев, чем президент страны Барак Обама. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного по заказу телекомпании Си-эн-эн исследовательской Службой Гэллапа.
Как сообщает Итар-ТАСС, согласно полученным социологами данным, к Клинтон положительно относятся 62 процента американцев. Между тем рейтинг Барака Обамы на 6 процентов ниже. Согласно результатам опроса, его действия одобряют 56 процентов опрошенных американцев.
Руководитель социологической службы Си-эн-эн Китинг Холланд, в данной ситуации не видит ничего необычного. По его словам, бывшие руководители госдепартамента в администрации Джорджа Буша - Колин Пауэлл и Кондолиза Райс - практически постоянно имели более высокий рейтинг, чем их президент Буш.