Կաշառք վերցնելու պահին ձերբակալվել են
Նախօրեին ՀՀ ԱԱԾ մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կաշառք վերցնելու պահին ձերբակալվել են ՀՀ Կաառավարությանն առընթեր Անշարժ գույքի պետական կոմիտեի «Շենգավիթ» ստորաբաժանման աշխատակիցներ Համազասպ Հովսեփյանը, Բաբաջան Բաբախանյանը և իրավախորհրդատվական ծառայություն մատուցող «Պողգան» ՍՊԸ-ի տնօրեն Գարիկ Պողոսյանը: Նրանք քաղաքացի «Ա»-ի բնակարանը, 200քմ հողատարածքը և նրա կառուցված 90քմ ապօրինի շինությունը դատական կարգով սեփականաշնորհելու դիմաց պահանջել և ստացել են 4000 ԱՄՆ դոլար:
Փաստի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչության կողմից հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քր. օր-ի 311 պրիմ 1 հոդվածի հատկանիշներով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:

Арестованы при получении взятки
В результате осуществленных накануне Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий, в момент получения взятки арестованы сотрудники структуры «Шенгавит» Комитета кадастра недвижимого имущества при правительстве Армении Амазасп Овсепян, Бабаджан Бабаханян и директор юридическо-консалтинговой фирмы ООО «Похган» Гагик Погосян. Они потребовали у гражданина «А» и получили 4000 долларов США за приватизацию в судебном порядке квартиры, 200 кв. метров участка земли и незаконного строения – 90 кв. метров.
По данному факту Следственным управлением Службы национальной безопасности Армении возбуждено уголовное дело по признакам статьи 311 прим часть первая Уголовного кодекса Армении, сообщает пресс-служба СНБ Армении.