«Պատերազմի փոքրիկ իշխանը»` հանուն խաղաղության
Ղարաբաղյան պատերազմին նվիրված Արման Սաղաթելյանի (Սյա Գո) «Պատերազմի փոքրիկ իշխանը»  պատմվածքը   ընդգրկվել է «Գրական Վիեննա 2009» միջազգային ստեղծագործական մրցույթի լավագույն «արձակ գործը» անվանակարգի տասնյակում:
Մրցույթում ներկայացված են եղել ռուսերեն լեզվով աշխարհի 29 երկրների մոտ 2000 աշխատանքներ: Վիեննայում տեղի ունեցած պարգևատրման արարողության ժամանակ` պատմությունը արժանացել է հատուկ պատվոգրի` «գրականության մեջ ունեցած խաղաղության ամրապնդման և պատերազմի ու բռնության հանդեպ հակազդեցության հատուկ ներդրումի համար»:
Միջազգային գրական փառատոնը և մրցույթի արդյունքների հայտարարումը կատարվել է Վիեննայում` 2009 թվականի հոկտեմբերի 22-ից 25-ը: Միջազգային փառատոնի կազմակերպիչներն էին Ավստրիայի ռուսախոս գրականագետների միությունը, «Վիեննական գրականագետ» ամսագիրը, «Ռուսկի միր» հիմնադրամի Ռուսական կենտրոնը` Վիեննայի Ռուսական գիտության ու մշակույթի կենտրոնի մասնակցությամբ ու աջակցությամբ:

Winners in Fiction: The Little Prince of War by Arman Saghatelyan
Vienna Literature Festival, a leading Austrian literature event held October 22-25 in Vienna, announced winners of Lit Contest. Congratulations to Arman Saghatelyan (Sya Go) who is in Top-10 winners of Writing Contest for Fiction.
Arman Saghatelyan’s winning story “The Little Prince of War” dedicated to the Karabakh War was awarded a special diploma for “Literary contribution to the strengthening of Peace and Pacifism”.
Vienna Literature Festival involved for about two thousand Russian-written works by authors from 29 countries all over the world. The organisers of literature event are Union of Russian Writers of Austria, a literary magazine "The litterateur of Vienna” (Austria), Fund "Russian World” in Bratislava with the support and participation of Russian Center for Science and Culture in Vienna.