ՀՀ նախագահը հանդիպել է ՀՀ ԳԱԱ նախագահության անդամների հետ
Ինչպես հայտնում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը, երկրի ղեկավարը նախագահության անդամներին տեղեկացրել է, որ ակադեմիայի տարեկան ընդհանուր ժողովի ընթացքում ձեռք բերված բոլոր պայմանավորվածությունները ընթացքի մեջ են: Նշելով, որ գիտության ոլորտը շարունակում է պետության համար մնալ գերակայություն` Սերժ Սարգսյանն ասել է.
«Մեր նպատակը գիտահենք և գիտատար տնտեսության զարգացումն է, իսկ դա պահանջում է համապատասխան ուշադրություն»:
Նրա խոսքով` չնայած գլոբալ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հարուցած դժվարություններին, թե 2009, և թե 2010 թվականների պետական բյուջեներով գիտության համար նախատեսված միջոցները չեն կրճատվելու:

Президент Армении: средства на науку в госбюджете не сократятся
Президент Армении Серж Саргсян в ходе встречи с членами президиума Национальной Академии наук подчеркнул, что, несмотря на трудности, созданные глобальным финансово-экономическим кризисом, предусмотренные госбюджетом средства на науку не сократятся как в 2009-ом, так и в 2010 году.
С. Саргсян также отметил, что все договоренности, достигнутые в рамках ежегодного общего собрания Академии, остаются в силе. По его словам, сфера науки продолжает оставаться для государства приоритетной.
«Наша цель – развитие научно обоснованной и наукоемкой экономики, а это требует соответствующего внимания», - заявил президент Армении.