«Ֆլեշը» գլխավորում է ՏՄՊՊՀ գերիշխողների գրանցամատյանը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են բենզինի, դիզվառելիքի, տվյալների փոխանցման շուկաներում ուսումնասիրությունների արդյունքների վերաբերյալ և այլ հարցեր:
Հանձնաժողովի ուսումնասիրության համաձայն, 2009 թվականի առաջին 9 ամիսներին բենզինի ներկրմամբ և իրացմամբ զբաղվել է 5 տնտեսվարող, որոնց կողմից իրացվել է 131.5 տոննա բենզին: Իրացման առավել մեծ ծավալներ ունեցող տնտեսվարողը «Ֆլեշ» ընկերությունն է, որը ինչպես բենզինի, այնպես էլ դիզվառելիքի իրացման շուկաներում համապատասխանաբար 42.24 և 51.4 տոկոս մասնաբաժիններով վերագրանցվեց գերիշխողների գրանցամատյանում:
Հանձնաժողովի այսօրվա մեկ այլ որոշմամբ «Արմինկո» ընկերությունը հանվել է գերիշխողների գրանցամատյանից, քանի որ տվյալների փոխանցման շուկայում կորցրել է գերիշխող դիրքը: Այս մասին հայտնում են ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունից:

«Флеш» занимает господствующее положение на рынке бензина
Сегодня состоялось очередное заседание Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, в ходе которой были обсуждены результаты изучения ситуации на рынке бензина, дизельного топлива, передачи данных и другие вопросы.
Согласно представленным данным, за 9 месяцев 2009 года ввозом и реализацией бензина занимались 5 хозяйствующих субъектов, в целом сбыт бензина составил 131.5 тонн. Наибольший объем в реализации бензина обеспечила компания «Флеш», которая как в сфере сбыта бензина, так и дизельного топлива, соответственно 42.4 и 51.4 тонны, вновь была признана лидирующей в списке занимающих господствующее положение на рынке.
Другим решением комиссии, компания «Арминко» была исключена из числа лидеров на рынке, поскольку потеряла господствующее положение в сфере передачи данных.