ՀԱԿ. Ծեծել են Փաշինյանի նախընտրական շտաբի երիտասարդներին
Երեկ երեկոյան Սախարովի հրապարակին հարող թաղամասում` «Բոքսի հայաթում» ծեծի են ենթարկվել թիվ 10 ընտրատարածքում առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի նախընտրական շտաբի մոտ 10 երիտասարդ:
Այդ մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնել են ՀԱԿ կենտրոնական գրասենյակից: Ըստ աղբյուրի, Փաշինյանի քարոզարշավն իրականացնող ակտիվիստները ծեծի են ենթարկվել նույն ընտրատարածքում առաջադրված թեկանածու Արա Սիմոնյանի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչների կողմից:
Ծեծի ենթարկվածներից առավել ծանր վնասվածքներ ստացածներին`Վահագն Գևորգյանին և Սերգեյ Գասպարյանին այնտեղից տեղափոխել են Նոր-Նորքի «Գրիգոր Լուսավորիչ» հիվանդանոց: Վերջիններս հարվածներ են ստացել գլխի շրջանում: Հիվանդանոցից մեզ հայտնեցին, որ երիտասարդների կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում:

The representatives of Pashinyan’s electoral headquarter beaten
Yesterday evening next to the Sakharov square, in the “Box yard” 10 young men from Nicol Pashinyan’s electoral headquarters number 10 have been beaten.
Aysor.am journalist was informed from the ANC central office. According to the source the activists realizing the campaign have been beaten by the representatives of Ara Simonyan, a candidate for the same place.
The most injured ones Vahagn Gevorgyan and Sergey Gasparyan have been transported to Nor Norq “Grigor Lusavorich” hospital. The latter have received injuries in the head area. From the hospital they told us that the lives of the guys are not endangered.