Դասերը վերսկսվեցին, բացակաների թիվը ճշտվում է
Երկարատև հարկադիր ձմեռային արձակուրդից հետո ոմանք այսօր ուրախությամբ են գնում հարազատ կրթօջախ, ոմանք էլ հասցրել են նորից հիվանդանալ ու 2010թ.-ի դպրոցական առաջին օրը բաց կթողնեն:
Մի շարք դպրոցների տնօրեններ Aysor-ին հավաստեցին, որ բացակաների թիվը շատ չէ, թիվ 72 դպրոցի տնօրենն էլ խորհուրդ տվեց ոչինչ չփնտրել բացակաների մեջ` հավելելով, որ իրենք համապատասխան ինֆորմացիան արդեն փոխանցել են Երևանի քաղաքապետարանի կրթության վարչություն:
Կրթության վարչության պետն, ինչպես տեղեկացանք, այս պահին շրջում է մայրաքաղաքի դպրոցներով` անձամբ ստուգելու բացակայություններն ու դասասենյակների ջերմաստիճանը, իսկ պետի տեղակալ Սիլվա Աչոյանը տեղեկացրեց, որ առայժմ ոչ մի դպրոց իրենց տեղեկատվություն չի փոխանցել:

Classes started, the number of the absentees are being specified
After the long winter vocations some pupils go to schools with pleasure and some of them have catch cold again and will miss the first educational day of 2010.
Some school directors assured the Aysor.am reporter that the number of the absentees is not too big, and director of the 72 school advised not to try to find anything wrong in the number of the absentees adding that they have already sent the corresponding information to the educational department of Yerevan municipality.
The head of the educational department is going around the schools of the capital city and is personally checking the absentees and temperature of the classrooms. The deputy of the head of the department Silva Achoyan informed that no school has sent them any information.