Մյունխենում բարձրացվել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցը
Մյունխենում տեղի ունեցող անվտանգության համաժողովում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իր երկրի և Հայաստանի միջև շարունակվող հակամարտությունը սպառնում է կայունությանը Կովկասում:
Ըստ «Ազատություն» ռադիոկայանի ռուսաստանյան ծառայության, Ալիևը, մասնավորապես, ընդգծել է, որ հայկական զորքերի` Լեռնային Ղարաբաղում շուրջ երկու տասնամյակներ տևող ներկայությունը խանգարում է լիամասշտաբ տարածաշջանային համագործակցությանը և կարող է վնաս հասցնել զարգացման պլաններին, որ մշակում է Բաքուն:
Ավելի վաղ ամերիկյան հատուկ ծառայությունները հանդես էին եկել նախազգուշացմամբ առ այն, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև զինված հակամարտությունը կարող է կրկին բռնկվել:

Aliev makes a statement on Karabakh at Munich Security Conference
Azerbaijan’s President Ilham Aliev said at the Security Conference in Munich that the ongoing conflict over the Karabakh issue between Azerbaijan and Armenia poses risks to the regional stability in the Caucasus, Radio Liberty reports.
President Aliev said, in particular, that Armenian Armed Forces’ presence in the Nagorno-Karabakh Republic for over two decades sets back the full regional cooperation and development projects that Azerbaijan’s government hatches.
The source points that American secret service was warning that Armenia and Azerbaijan may enter the war because of the Nagorno-Karabakh Republic.