Ինտիմ տեսանյութ` ԱՄՆ նախագահի նախկին թեկնածուի մասնակցությամբ
Ի պատասխան դատարանի պահանջի` վերադարձնել ԱՄՆ նախագահի նախկին թեկնածու Ջոն Էդվարդսի մասնակցությամբ ինտիմ տեսանյութը, Էդվարդսի նախկին օգնական Էնդրյու Յանգը հայտարարել է, որ վարկաբեկիչ տեսագրությունը գտնվում է Հետաքննչական դաշնային բյուրոյի տրամադրության տակ: Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն:
Հիշեցնենք, որ Ռիել Հանթերը` Ջոն Էդվարդսի սիրուհին, պահանջել է վերադարձնել Էդվարդսի նախկին օգնականի ձեռքում հայտնված տեսանյութը:
Ավելի վաղ «The Enquirer»-ը ցնցող նյութ էր հրապարակել այն մասին, որ Հյուսիսային Կարոլինա նահանգից ԱՄՆ նախկին սենատոր (1999-2005), 2004 թ. նախագահական ընտրություններում Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Ջոն էդվարդսը ծեծի էր ենթարկել իր կնոջը` Էլիզաբեթին:
Հայտնի է, որ ամուսնության մեջ 32 տարի ապրած նախկին ամուսինների միջև ծեծկրտուքը սկսվել էր Էդվարդսի դավաճանության պատճառով. նախագահի նախկին թեկնածուն կապի մեջ էր դերասանուհի և պրոդյուսեր Ռիել Հանթերի հետ, ով Էդվարդսի հետ կապից աղջիկ էր ծննդաբերել: Իր հերթին, Հանթերը Էդվարդսի հետ մտերիմ կապի մեջ էր մտել` չնայած այն հանգամանքին, որ քաղաքական գործիչը ամուսնացած էր, իսկ նրա կինը` անբուժելի հիվանդ:
«The Enquirer»-ը նաև հայտնել է, որ Էդվարդսը երկար ժամանակ չէր ճանաչում հայրությունը, սակայն 2010 թ. հունվարին այնուամենայնիվ ճանաչեց դստերը, որից հետո բաժանվեց կնոջից: Ամերիկյան ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ` ամուսնալուծության նախաձեռնողը Էլիզաբեթն էր: Ավելին` Էլիզաբեթը պատրաստվում է նախկին ամուսնուն դատի տալ տնային բռնության համար, եթե Ջոնն ամուսնալուծության ժամանակ չբավարարի նախկին կնոջ պահանջները:

Интимное видео с экс-кандидатом в президенты США – в руках ФБР
В ответ на требование суда вернуть интимное видео с экс-кандидатом в президенты США Джоном Эдвардсом его помощник – Эндрю Янг – заявил, что компрометирующая его бывшего начальника запись находится в распоряжении ФБР. Об этом пишет «Газета.ру».
Напомним, что Риэль Хантер – любовница Джона Эдвардса – потребовала вернуть интимное видео с политиком, которое оказалось в руках его бывшего помощника.
Несколько ранее The Enquirer опубликовал сенсационный материал относительно того, что бывший сенатор США от штата Северная Каролина (1999-2005), кандидат в президентских выборах 2004 года от Демократической партии Джон Эдвардс бил свою жену Элизабет по ребрам при расставании с ней перед разводом.
Известно, что драка между бывшими супругами, прожившими в браке 32 года, завязалась после ссоры по поводу измены Эдвардса: у экс-кандидата в президенты была связь с актрисой и продюсером Риэль Хантер, которая родила ему дочь. Сама Хантер вступила с ним в интимную связь несмотря на то, что политик был женат, а его супруга неизлечимо больна раком.
The Enquirer также сообщал, что Эдвардс долгое время не признавал своего ребенка, но январе 2010 года Эдвардс все же признал дочь, после чего расстался с женой. По данным американских СМИ, развод инициировала Элизабет. Более того, Элизабет намерена подать на своего бывшего мужа в суд за домашнее насилие в том случае, если Джон не удовлетворит ее требований при разводе.