Բժիշկը հրաժարվել է բուժել Ջիհադ անունով թուրք դեռահասին
Ատամնաբույժը հրաժարվել է բուժել իրեն դիմած թուրք տղային` անվան պատճառով: Ջիհադ անունը բժշկին շատ տարօրինակ է թվացել:
Բժշկուհին ենթադրել է, որ նման անվամբ պատանին բացառապես բռնության է հակված: Տղան որոշ ժամանակ փորձել է բացատրել, որ Թուրքիայում իր անունը շատ տարածված է և որևէ կապ չունի ահաբեկչության հետ, սակայն գերմանուհի ատամնաբույժը նրան չի լսել: «Ինտերնովոստի» կայքը գրում է, որ 16-ամյա տղան ստիպված է եղել լքել բուժհաստատությունը:
Դեպքը տեղի է ունեցել գերմանական Դոնաուշինգեն քաղաքում: Երբ տղան բժշկին ասել է իր անունը, վերջինս հարցրել է, թե ի՞նչ է այն նշանակում, և պատասխան է ստացել` «սուրբ պատերազմ»: Ընդ որում, տղայի ծնողները, իմանալով պատահածի մասին, հայտարարել են, որ իրենց երեխայի անունը որևէ կապ չունի կրոնի հետ, պարզապես իրենց դուր է եկել Ջիհադ անունը:
Ատամնաբույժը ստիպված չի լինի հաճախորդի հանդեպ անուշադիր վերաբերմունքի համար պատասխան տալ դատարանում, քանի որ որևէ օրենք չի խախտել: Բանն այն է, որ Գերմանիայում ցանկացած բժիշկ կարող է հրաժարվել հիվանդին բուժելուց, եթե վերջինիս չեն տանջում ուժեղ ցավերը: Ջիհադին միայն մնում է այլ ատամնաբույժի դիմել:

The Dentist refused to cure the Turkish teenager because of the latter’s name. The name Jihad seamed to be strange to the doctor.
The dentist has thought that the youngster with such kind of name is tended to violence. The guy has tried to explain for some time that his name is spread in Turkey and has nothing to do with terrorism. However the German dentist didn’t listen to him and as the “Internews” site informs the 16 yeas old boy has had to leave the dental surgery.
The incident happened in German Donaushingen city. When the guy has told the doctor his name the latter has asked him about the meaning of it. The boy has told that it meant “a holly war”. The parents of the boy learning about what has happened have stated that the name of their child has no relation with the religion, they have simply liked the name Jihad.
The doctor will not have to be called to the trail for the careless treatment towards the patient as she has not broken rules. The thing is that in Germany the doctor can refuse curing any patient if the latter has no strong pains. Jihad now has only to find another doctor.