Ադրբեջանցիները գովազդում են xocali.net կայքը
Ադրբեջանական իշխանությունների կողմից հովանավորվող կայքերից մեկը կոչեր է անում ջարդել 4 օրվա ընթացքում 15 հազար այցելու ունեցած www.xocali.net կայքը:
Տեղեկատվության անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը նշեց, որ մի կողմից կայքը տարածում են հայերը, մյուս կողմից` ադրբեջանական կողմը, անգամ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն է հատուկ հայտարարություն արել: Ըստ Մարտիրոսյանի, կայքի թողարկման օրը` փետրվարի 24-ը, «անհաջող օր էր», քանի որ ադրբեջանցիները զբաղված էին իրենց հերթական ցույցերի պաստառների կազմակերպմամբ:
Ռուսերեն, անգլերեն, ադրբեջաներեն, պարսկերեն, ֆրանսերեն, գերմաներեն լեզուներով տարածվող կայքը, Սամվել Մարտիրոսյանի հաղորդմամբ, նախ Ադրբեջանում ընկալվել է որպես հակահայկական կայք և սկսվել է մեծ մասշտաբով գովազդվել:
«Օդնոկլասնիկի.ռու ցանցում նյութ է տարածվել ադրբեջանցիների կողմից, իբր դա հակահայկական կայք է, և քանի որ նրանք չեն կարդում, հիմնականում նկարներ են նայում, մտածել են հակահայկական է, և միայն մեկն է կարդացել ու հասկացել, որ դա հակահայկական կայք չէ»,- պատմեց փորձագետը:
Սակայն երբ պարզ դարձավ կայքի ոչ հակահայկական, այլ պարզապես իրական փաստեր ներկայացնելու և ադրբեջանական խեղաթյուրումները բացահայտելու գաղափարը, միևնույն է, արձագանքը Ադրբեջանում չդադարեց:
Հիշեցնենք, որ www.xocali.net կայքում զետեղված են նյութեր, որոնք ապացուցում են ադրբեջանական կողմի կեղծիքները` Աղդամի, կամ, ինչպես ավելի հայտնի է, «Խոջալուի դեպքերի» շուրջ:

The Azeri advertise xocali.net
One of the sites supported by the Azerbaijani authorities calls for the hacking www.xocali.net site which had more than 15 thousand visitors within only 4 days.
Samvel Martirosyan the information security expert mentioned that in one case the site is being spread by the Armenians, in another the same things are doing the Azeri; even the Foreign Ministry of Azerbaijan has issued a special statement. According to Martirosyan on the first day when the site was launched on February 24 “it was a bad day”, cause the Azeri, as usual, were busy with organizing their demonstration posters.
The site which is being broadcast in Russian, English, Azerbaijani, Persian, French, German languages, in Azerbaijan was accepted as an anti-Armenian site and was advertised widely by them.
“In the odnoklasniki.ru site their was an article spread by the Azeri as if it is anti-Armenian, and because they do not read and mainly watch the pictures they have thought that it is anti-Armenian site, only one of them has read and understood that it is not an anti-Armenian site”, - told the expert.
However when it turned out that the site is not anti-Armenian and it is discovering and presenting the real facts as well as the Azerbaijani falsifications even then the comment on it didn’t stop in Azerbaijan.
In the www.xocali.net site there are news which proves the falsifications of the Azerbaijani side about Agdam and “Khojalu”.