Ջ. Բայդեն. ԱՄՆ-ը սատարում է Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանը
ԱՄՆ-ը «սատարում է Վրաստանի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը»: Այս մասին Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հետ երեկ կայացած հեռախոսազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջոզեֆ Բայդենը:
Ինչպես նշվում է Սպիտակ տան հաղորդագրությունում, Բայդենը «ողջունել է Վրաստանում դեմոկրատական բարեփոխումները և ձգտումն առ բաց, թափանցիկ և ազատ գործընթացներ կայանալիք ընտրություններում»:
Բացի այդ, փոխնախագահը «Սահակաշվիլիին շնորհակալություն է հայտնել այն մեծ դերակատարության համար, որ Վրաստանն ունի Աֆղանստանում միջազգային առաքելությունում»:

Байден: США поддерживают территориальную целостность Грузии
США "поддерживают суверенитет и территориальную целостность Грузии". Об этом в телефонном разговоре с грузинским президентом Михаилом Саакашвили заявил в четверг вице-президент США Джозеф Байден.
Согласно ИТАР-ТАСС-у, в сообщении Белого дома отмечается, что Байден "приветствовал демократические реформы в Грузии и стремление к открытым, прозрачным и свободным процессам во время предстоящих выборов".
Кроме того, вице-президент "поблагодарил Саакашвили за важную роль, которую Грузия играет в международной миссии в Афганистане", сообщает источник.