ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հանդիպել են Էլմար Մամեդյարովին
Այսօր` մարտի 6-ին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովը, Բերնար Ֆասիեն և Ռոբերտ Բրատկեն տարածել են հետևյալ հայտարարությունը.
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (Յուրի Մերզլյակովը, Բերնար Ֆասիեն, Ռոբերտ Բրադկեն) Փարիզում աշխատանքային հանդիպում են ունեցել Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ: Նրանք իրենց գնահատականն են տվել բանակցությունների ներկա փուլի վերաբերյալ և քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի նկատառումները Մադրիդյան սկզբունքներում տեղ գտած փոփոխությունների առնչությամբ, որոնք ներկայացվել էին համանախագահների կողմից 2009-ի դեկտեմբերիին և 2010-ի հունվարին: Ավելի ուշ այս ամիս համանախագահները Փարիզում պատրաստվում են հանդիպել նաև Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին` նույն խնդիրների քննարկման համար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Ambassadors Yury Merzlyakov of Russia, Bernard Fassier of France, and Robert Bradtke of the United States, released the following statement today:
"The OSCE Minsk Group Co-Chairs (Ambassador Yuri Merzlyakov, the Russian Federation; Ambassador Bernard Fassier, France; Ambassador Robert Bradtke, United States) met with Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov in Paris, where they held a working session. They assessed the current stage of the negotiations and considered comments of both the Armenian and Azerbaijani sides on the updated Madrid Principles, which were presented to them by the Co-Chairs in December 2009 and January 2010. The Co-Chairs plan to meet Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian in Paris later this month for a similar discussion, prior to going to the region",- the statement reads.