«Գրադարանի բարեկամի օր»` Ա. Իսահակյանի գրադարանում
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի «Ավետիք Իսահակյանի անվան կենտրոնական գրադարանում» Ազգային գրադարանային շաբաթ միջոցառումների շրջանակում նախատեսված է գրական-երաժշտական ցերեկույթ` «Գրադարանի բարեկամի օր» խորագրով:
Ինչպես Aysor-ի հետ հեռախոսազրույցում տեղեկացրեց Ավետիք Իսահակյանի անվան կենտրոնական գրադարանի գիտական գծով փոխտնօրեն Ռուզաննա Բարսեղյանը, միջոցառմանը հրավիրված են հրատարակչությունների, տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ովքեր գրքեր են նվիրաբերելու գրադարանին:
Ռ. Բարսեղյանը նշեց, որ ամեն տարի «Գրադարանի բարեկամի օր» միջոցառման շրջանակներում և հրատարակչությունները, և անհատները եկել և գրքեր են նվիրել գրադարանին:
«Գրադարանը ընդհանրապես համալրվում է նվիրատվությունների հաշվին, մենք տարեկան 3000 գիրք նվիրատվություն ենք ստանում: Այս օրը հրավիրում ենք նաև մինչև այդ գրադարանին նվիրատվություն կատարած անձանց` առիթը օգտագործում ենք, որ մեր շնորհակալական խոսքն ասենք»,- ընդգծեց Ռուզաննա Բարսեղյանը:
Միջոցառման ժամանակ ելույթ են ունենալու Երևանի պետական Կոնսերվատորիայի ուսանողները, ովքեր պատրաստել են դասական երաժշտական համարներ, ինչպես նաև հնչելու են հայ բանաստեղծների գործերը:

“The day of Library's friends”in the library after A. Isahakyan
Today in the “Central library after Avetik Isahakyan” of Yerevan Municipality, in the frameworks of the week of the National library will be organized a literary-musical matinee titled as “Day of a Library friend”.
As Ruzanna Barseghyan, the deputy director in scientific sphere of the central library after Avetik Isahakyan told Aysor.am by phone, representatives of different publications and organizations will be invited to the event. They will present books to the Library.
R. Barseghyan mentioned that each year, on the “Day of the Library Friend” in the frameworks of the event the publications and private people come and present books to the library.
“The Library is mainly being filled with the donated books. We get 3000 donated books each year. On this day we invite also those who have made the donations and seize the opportunity to express our gratitude,” she stressed.
On the event will be present the students of Yerevan State Conservatory, they will perform classical music as well as will sound the works of the Armenian poets.