Նախագահը հանդիպել է Հայ Դատի Ամերիկայի հանձնախմբի անդամներին
Շարունակվում է ՀՀ Նախագահի այցը Վաշինգտոն, որտեղ Գլոբալ միջուկային անվտանգության հարցերով գագաթնաժողովին մասնակցությանը զուգահեռ` Նախագահ Սարգսյանը ունեցել է մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, նախագահը նախօրեին հանդիպել է նաև Հայ Դատի Ամերիկայի հանձնախմբի անդամների հետ: Քննարկվել են հայապահպանությանը, հայրենիք-սփյուռք հարաբերություններին և այդ հարաբերությունների ամրապնդման գործում սփյուռքի կառույցների դերին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սարգսյանը Հանձնախմբի անդամների հետ զրուցել է նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկա փուլի մասին:

Президент встретился с членами комитета «Ай Дат» Америки
Продолжается визит президента Армении Сержа Саргсяна в Вашингтон, где параллельно с участием в Саммите по вопросам глобальной ядерной безопасности, Серж Саргсян провел ряд двусторонних встреч.
Как сообщает пресс-служба главы государства, накануне президент встретился с членами Армянского Национального Комитета Америки. В ходе встречи обсуждались вопросы сохранения армянской идентичности, отношений родина-диаспора и роли организаций диаспоры в укреплении этих связей.
Президент обсудил с членами комитета «Ай Дат» и нынешний этап процесса урегулирования отношений Армения-Турция.