Կենդանաբանական այգին բացեց դռները
Այսօր Երևանի Կենդանաբանական այգին իր դռները բացեց հաճախորդների առաջ: Բացման արարողությանը ներկա էր Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը:
Կենդանաբանական այգու աշխատակցուհին Aysor-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ այգին համալրվել է նոր կենդանիներով: Այդ թվում նա առանձնացեց սպիտակ վագրին, որը «բացառիկ երևույթ է բնության մեջ»:
Այգու աշխատակիցը նշեց նաև, որ չնայած անձրևին` մի շարք միջոցառումներ են կազմակերպվել հաճախորդների համար: Համերգային ու պարային համույթները իրենց կատարումներով կազդարարեն, որ կենդանիներն արթնացել են ձմեռային քնից ու սպասում են այցելուներին:
Տեղեկացնենք, որ Կենդանաբանական այգու մուտքը մինչև 6 տարեկան երեխաների համար անվճար է, 6 տարեկանից բարձր երեխաների և մեծահասակների համար մուտքի տոմսն արժե 300 դրամ:

The Zoo park of Yerevan opened its doors
Today the Zoo of Yerevan opened its doors in front of its visitors. On the opening ceremony were present the Mayor of Yerevan Gagik Beglaryan.
The employee of the Zoo told Aysor.am that there are new animals presented in the Yerevan Zoo this year, she pointed out the white tiger in that number, which “is unique in the nature.”
The employees of the Park also mentioned that regardless the rain there have been organized a series of events for the visitors. The concert and dancing groups with their performances will show that the animals are woken up from the winter sleep and are waiting for the visitors.