Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համայնքների ցուցահանդես
Մայիսի 20-ին, Երևանում` ՄԱԿ-ի ճեմասրահում, տեղի կունենա Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համայնքների ցուցահանդես, որը կազմակերպել են ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչությունը, Ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի վարչությունը և ՄԱԿ-ի Հայկական ասոցիացիան:
Միջոցառումը նվիրված է Հանուն երկխոսության և զարգացման մշակութային բազմազանության համաշխարհային օրվան և Երիտասարդության միջազգային տարվան. «Հավասար իրավունքներ և հավասար հնարավորություններ Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համար»:
Ինչպես տեղեկացրեցին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակից, ցուցահանդեսին կհաջորդի ազգային փոքրամասնությունների համայնքների երիտասարդ առաջնորդների մշակած նորարարական ծրագրերի ներկայացումը:
Ծրագրերը կենտրոնացած են փոքրամասնությունների համայնքների զարգացման, փոքրամասնությունների միջև մշակութային երկխոսության հզորացման և հասարակության մեջ նրանց ինտեգրման վրա:
Նշենք, որ միջոցառմանը կմասնակցեն ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության ներկայացուցիչ Մարիա Դոցենկոն, ՄԱԿ-ի Հայկական ասոցիացիայի տնօրեն Արմինե Պոդոսյանը, Ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի վարչության պետ Վարդան Ասծատրյանը, փորձագետներ, քաղաքացիական հասարակության և միջազգային համայնքի ներկայացուցիչներ:

Выставка «Равные права для нацменьшинств» проходит в Ереване
Выставка общин национальных меньшинств Армении состоится 20-го мая в ереванском офисе ООН. Выставка организована департаментом общественной информации ООН, Управлением по вопросам национальных меньшинств и религии и Армянской ассоциацией ООН.
Мероприятие проходит под девизом «Равные права и равные возможности в Армении для национальных меньшинств» и посвящено Всемирному дню культурного разнообразия во имя диалога и развития и Международному году молодежи.
Как сообщили в ереванском офисе ООН, за выставкой последует представление новаторских программ, разработанных молодыми лидерами национальных общин.
Программы направлены на усиление культурного диалога между национальными меньшинствами, развитие и интеграцию национальных общин в жизнь республики.
В мероприятии примут участие представитель департамента общественной информации ООН Мария Доценко, директор Армянской ассоциации ООН Армине Погосян, начальник Управления по вопросам национальных меньшинств и религии Вардан Асцатрян, представители гражданского общества и международных организаций.