Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համայնքների ցուցահանդես
Մայիսի 20-ին, Երևանում` ՄԱԿ-ի ճեմասրահում, տեղի կունենա Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համայնքների ցուցահանդես, որը կազմակերպել են ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչությունը, Ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի վարչությունը և ՄԱԿ-ի Հայկական ասոցիացիան:
Միջոցառումը նվիրված է Հանուն երկխոսության և զարգացման մշակութային բազմազանության համաշխարհային օրվան և Երիտասարդության միջազգային տարվան. «Հավասար իրավունքներ և հավասար հնարավորություններ Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների համար»:
Ինչպես տեղեկացրեցին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակից, ցուցահանդեսին կհաջորդի ազգային փոքրամասնությունների համայնքների երիտասարդ առաջնորդների մշակած նորարարական ծրագրերի ներկայացումը:
Ծրագրերը կենտրոնացած են փոքրամասնությունների համայնքների զարգացման, փոքրամասնությունների միջև մշակութային երկխոսության հզորացման և հասարակության մեջ նրանց ինտեգրման վրա:
Նշենք, որ միջոցառմանը կմասնակցեն ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության ներկայացուցիչ Մարիա Դոցենկոն, ՄԱԿ-ի Հայկական ասոցիացիայի տնօրեն Արմինե Պոդոսյանը, Ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի վարչության պետ Վարդան Ասծատրյանը, փորձագետներ, քաղաքացիական հասարակության և միջազգային համայնքի ներկայացուցիչներ:

Exhibition of national minorities in Armenia
On May 20 in Yerevan in the hall of the UNO will take place the exhibition of the national minorities in Armenia which is organized by the public information department of the UNO, the department of the Ethnic Minorities and religious issues as well as the Armenian association of the UNO.
The event is dedicated to the international day of the development of dialogue and cultural diversity as well as the international year of the Youth: “Equal rights and equal opportunities for the National Minorities in Armenia.”
As the Armenian office of the UNO informed, the exhibition will be followed by the presentation of the innovative programs worked out by the young leaders of the communities of the national minorities.
The programs are concentrated on the development of the communities of Minorities, on reinforcing the dialogue among the minorities and on their integration in the public.
In the event will take part the representatives of the UNO public information department Maria Dotsenko, the head of the Armenian Association of the UNO Armine Podosyan, the head of the National Minority department Vardan Astsatryan as well as representatives of civic and international communities.