Կազանում կհավաքվեն ԱՊՀ երկրների ՆԳՆ կադրային բաժինների պետերը
Մայիսի 19-20-ը Կազանում տեղի կունենա ԱՊՀ անդամ-երկրների ներին գործերի նախարարությունների կադրերի վարչությունների ղեկավարների խորհրդաժողովը:
Ինչպես հայտնում է Ինտերֆաքսը, խորհրդաժողովի ընթացքում կքննարկվեն ներքին գործերի նախարարության և ոստիկանության ստորաբաժանումների ծառայողներով համալրման հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև ԱՊՀ երկրների մասնագիտացված բուհերի ասոցիացիայի դերը` ՆԳՆ և ոստիկանության մարմինների ղեկավարների վերապատրաստման և վերաորակավորման կազմակերպման գործում:
Այս տարի խորհրդաժողովին մասնակցելու են Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենիայի, Ուզբեկստանի, Ուկրաինայի և Ադրբեջանի պատվիրակությունները:
Ինչպես Aysor.am-ին հայտնեց ՀՀ Ոստիկանության մամլո ծառայության ղեկավար Սայաթ Շիրինյանը, հանդիպմանը Հայաստանը կներկայացնի ՀՀ Ոստիկանության կադրերի վարչության պետի տեղակալ Արմեն Չարենցը:

HR directory meeting in Kazan
The CIS HR directory meeting is launching in Kazan on May 19-20, focusing on the issue of recruitment of the personnel for services in the internal structures (police). Among other highlights is the item of the role of the Association of the Professional Colleges in improvement of the skills and qualifications of the police officers and directors of the internal departments.
This year’s meeting will gather together delegations from Armenia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Russian Federation, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan and Ukraine.
A spokesman to the Armenian Police, Sayat Shirinian, told Aysor that HR Deputy Chief of the Ministry of Internal Affairs, Armen Charents, had left the country for participation in the event.