Աշոտ Մխիթարյանը հանկարծամահ եղավ «Զվարթնոցում»
Մայիսի 23-ի լույս 24-ի գիշերը «Զվարթնոց» օդանավակայանում, Վալենսիայից վերադարձող Հայաստանի ծանրամարտի պատանեկան հավաքականին դիմավորելու ժամանակ, սրտի կաթվածից հանկարծամահ եղավ Հայաստանի ծանրամարտի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, ՀՀ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ և մարզիչ գյումրեցի 51-ամյա Աշոտ Մխիթարյանը:
Նա 2006 թվականից գլխավորում էր ՀՀ ծանրամարտի ազգային հավաքականը, որը Պեկինի օլիմպիական խաղերից հայրենիք վերադարձավ երեք բրոնզե մեդալ նվաճած:
Ա. Մխիթարյանի ղեկավարությամբ հայ ծանրորդները տասնյակ հաղթանակներ են տոնել աշխարհի, Եվրոպայի առաջնություններում և միջազգային բարձրագույն կարգի այլ մրցաշարերում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:

Asshot Mkhitaryan died suddenly in “Zvartnots”
On May 23-24 in Zvartnots airport on the way from Valensia to Zvartnots, while meeting the youth team the chief trainer of the weightlifting 51 years old Ashot Mkhitaryan from Gyumri died suddenly.
He was heading the RA National team of the RA weightlifting in the Beijing Olympics from where the Armenian team returned with 3 bronze medals.
The Armenian weightlifters have had many victories in the many countries of the world, in the European championship and other international championships, informs the Armenian national Olympic committee.