Պարզվել է երեխայի ինքնությունը. դա Ազալիա Գադելշինան է
Ոստիկանության աշխատակիցները պարզել են, որ մայիսի 21-ին Արարատի մարզի Ջրաշեն գյուղին հարակից ջրանցքում հայտնաբերվել է ապրիլի 20-ից որոնվող, 2001 թ. ծնված, Երեւանի Բրյուսովի 28/4 հասցեի բնակչուհի Ազալիա Գադելշինայի դին: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 21-ին ժամը 21.21-ին Արտաշատի ոստիկանության բաժնից տեղեկություն է ստացվել, որ Արարատի մարզի Ջրաշեն գյուղին հարակից ջրանցքում հայտնաբերվել է դիակ, եւ այն դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ժամը 21.26-ին դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության փրկարար ջոկատը:
Փրկարարների ուժերով ջրանցքից դուրս է բերվել եւ իրավապահ մարմիններին հանձնվել անձը չպարզված մոտ 8 տարեկան աղջկա դի:

A dead girl, whose body was pulled out from the water utilities near Jrashen village, was identified as Azalia Gadelshina, 8, who was reported missing since April 20 2010, Rescue Service Department said.
Body of an 8-year-old girl was found in the water utilities near the Jrashen village of the Ararat region of Armenia. The information came on May 21 at 9:21 pm from the police station of Artashat to the Rescue Service Department.
The rescue team arrived in the place at 9:26 and pulled out the body. The dead girl is identified as a girl of about 8 years.