«Վերին Լարս–Կազբեկի» անցակետով կերթևեկեն նաև բեռնատարները
Վրացական կողմի հետ կայացած քննարկումների արդյունքնում, մայիսի 22-ից վերսկսվել է «Վերին Լարս–Կազբեկի» սահմանային մաքսային անցակետով բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների, այդ թվում` մեծ տարողունակությամբ բեռնատարների, երթեւեկությունը: Այս մասին հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամլո քարտուղարը:
Հիշեցնենք, որ բնակլիմայական պայմաններից ելնելով` մեծ տարողունակությամբ բեռնատար ավտոմեքենաների երթևեկությունը անցակետով հնարավոր չէր իրականացնել եւ թույլատրված էր միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների, մինչև 30 ուղևոր տարողունակությամբ ավտոմեքենաների և մինչև 10 տոննա տարողունակությամբ բեռնատար ավտոմեքենաների երթևեկությունը:

Upper Lars opened for the passage of heavy vehicles
After talks with the Georgian side, the Upper Lars checkpoint, which comes as a major connecting road for cargo transportations between Armenia and Russia, has been opened for passage of the heavy vehicles, a spokesperson for the Armenian Minister of Transport said.
Due to climatic conditions, the passage of the heavy vehicles through the Upper Lars Checkpoint was suspended and was permitted for U30-passenger buses and U10-ton holding capacity cars only.
The checkpoint works from 6 am to 10 pm within the period from March 1 to November 1, and from 7 am to 7 pm within the period from November 1 to March 1.