Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀԲԸՄ Եվրոպայի գրասենյակի տնօրենին
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի նախագահ, Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Եվրոպայի գրասենյակի տնօրեն Ալեքսի Գովչյանին: Այս մասին հաղորդում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել սփյուռքահայ կազմակերպությունների գործունեությունը:
Ալեքսի Գովչյանը հավաստիացրել է, որ Հայաստանի զինված ուժերը գտնվում են Սփյուռքի հայկական կազմակերպությունների ուշադրության կենտրոնում` նշելով, որ այսուհետ Եվրոպայի հայկական կազմակերպությունները ավելի ակտիվ աջակցություն կցուցաբերեն ՀՀ պաշտպանական խնդիրների լուծմանը:

Seyran Ohanyan received Alexi Govchyan
On May 24, the Armenian Minister of Defense Seyran Ohanyan recieved the head of the coordinating board of the Armenian Associations of France, director of the European Office of the Armenian General Benevolent Union Alexi Govchyan, the press service of the Defense Ministry reports.
On the meeting they have discussed of Armenian – Diaspora relations development prospective. The Armenian Defense Minister has highly appreciated the activities of the Armenian Diaspora’s organizations.
Alexi Govchyan assured that the Armenian armed forces are in the center of the attention of the Armenian organizations of Diaspora noting that hereinafter Armenian organizations of Europe will support more actively the solution of the problems of the Armenian Defense.