Վ. Հովհաննսիյանն ապրում է  «երրորդ երկրում»
«Եթե ուշադրությամբ թերթենք տարբեր ուղղությունների թերթեր, հեռուստատեսությունը նայենք, ռադիոն լսենք, տպավորություն կարող է առաջանալ, թե մենք 3 տարբեր երկրում ենք ապրում»,- նման եզրակացության է հանգել ԱԺ Հայ հեղափոխական դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը, ով վերջին շաբաթվա ընթացքում փորձել է ուսումնասիրել հայկական ԶԼՄ-ները:
Ըստ պատգամավորի` առաջին երկրում ժողովուրդը հիացմունքով, ոգևորությամբ նայում է, թե ինչ նոր տնտեսական աճ է արձանագրում Կառավարությունը. ինովացիոն ծրագրեր ունի և նոր տեխնոլոգիաներ են տարածվում երկրում: Երկրորդի համաձայն, պատգամավորի խոսքերով` ստացվում է, որ «ժողովուրդն ամբողջությամբ` ոչ մի ուրիշ օրակարգ չունի, ոչ մի ուրիշ հետաքրքրություն չունի, միայն ու միայն մտահոգված է, թե 20-30 հոգանոց խումբ ՀՀՇ-ականների կհաջողվի՞ օպերայի հրապարակ ներս մտնել և այնտեղ ցույց կազմակերպել, թե՞ ոչ»:
«Բայց ես երրորդ երկրում եմ ապրում, որտեղ ժողովուրդը վաղուց չի հավատում իշխանության այդ խոստումներին ու ծրագրերին ու ներկայացումներին, և բացարձակապես հետաքրքրված չէ ՀՀՇ-ականների գործունեությամբ, այլ հետաքրքրված է լուրջ` իր կյանքին վերաբերող հարցերով` թանկացումներով, անարդարությամբ, ոստիկանության ու դատարանների գործունեությամբ, երկրում անապահովության մթնոլորտով. սրանով է, ցավոք սրտի, ապրում ժողովուրդը, այլ ոչ թե երկու ծայրահեղությունների կողմից ստեղծված կեղծ պատկերներով»,- շեշտեց Վ. Հովհաննիսյանը և ընդգծեց. «Սակայն հենց փորձում ես այս ռեալ կյանքի մասին խոսել, ջղայնության նշաններ ես տեսնում երկու ծայրերից էլ»:

We appear to live in three different countries, says Hovhannisian
“If you attentively leaf through newspapers of various orientations, watch TV, and listen to the radio, then an impression comes as if you have been living in three different countries,” said leader of the ARF Dashnaktsutyun Vahan Hovhannisian after a week-long monitoring of the Armenian media.
According to politician, people in one county are enthusiastically watching new economical achievements of the government, innovation programmes and new technologies that develop there. The second country’s people “have no other problems but to doubt about whether a group of 20-30 individuals of the Armenian National Movement [ANM] will manage to burst at the Opera Square and hold a rally there.”
“However, I live in the third country, where people for a very long time don’t believe any promises, programmes and announcements by authorities and don’t care about activities of the ANM members. In this country the people are interested only in serious day-to-day issues, among them raising prices, justice and legal affairs, activities of the police and courts, situation and security in the country. Unfortunately, people experience these troubles, not the two extremely false images,” said Vahan Hovhannisian.
“As soon as one is trying to talk about real life, he observes nervousness of those two fronts,” he added.