ՀՀ դեսպանը իր հավատարմագրերն է հանձնել Ա.Լուկաշենկոյին
Հունիսի 14-ին Բելառուսի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Արմեն Խաչատրյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Բելառուսի Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին:
Նախագահ Լուկաշենկոն շնորհավորեց դեսպան Խաչատրյանին նշանակման և պարտականությունների ստանձնման կապակցությամբ ու մաղթեց բեղմնավոր աշխատանք` նշելով պատասխանատու և կարևոր առաքելության իրականացման ընթացքում Հայաստանի դեսպանին ամենայն աջակցություն ցուցաբերելու իր պատրաստակամության մասին:
Դեսպան Խաչատրյանն, իր հերթին, Բելառուսի Նախագահին, կառավարությանն ու ժողովրդին փոխանցեց Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ջերմագին ողջույններն ու լավագույն բարեմաղթանքները:
Արարողությանը հաջորդած կարճատև զրույցի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց երկկողմ հարաբերությունների հետագա ընդլայնման ու խորացման հեռանկարներին, բազմակողմ կառույցներում համագործակցությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունը:

Посол Армении вручил верительные грамоты А.Лукашенко
Новоназначенный посол Армении в Беларуси Армен Хачатрян вручил накануне верительные грамоты президенту государства Александру Лукашенко, сообщили в пресс-службе МИД Армении.
Президент Лукашенко поздравил посла Хачатряна с новым назначением и пожелал ему плодотворной работы. А.Лукашенко выразил готовность оказать армянскому послу всяческое содействие в ходе выполнения ответственной и важной миссии.
В свою очередь, посол Хачатрян передал президенту, правительству и народу Беларуси теплые приветствия и лучшие пожелания президента Армении Сержа Саргсяна.
В ходе краткосрочной беседы, последовавшей за церемонией, стороны коснулись перспектив дальнейшего расширения и углубления двусторонних отношений, а также сотрудничества в многосторонних структурах.