Էդվարդ Նալբանդյանին Բաթումիում ընդունել է Վրաստանի նախագահը
Աշխատանքային այցով Վրաստան ժամանած ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունիսի 14-ին, օրվա երկրոդ կեսին Վրաստանի նախագահի կողմից տրամադրված ուղղաթիռով մեկնեց Բաթում, ուր Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունեց նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Էդվարդ Նալբանդյանը Վրաստանի ղեկավարին փոխանցեց Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույնները:
Միխեիլ Սահակաշվիլին գոհունակություն հայտնեց Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ հաստատված բարիդրացիական հարաբերությունների առնչությամբ` նշելով, որ Հայաստանի Նախագահի հետ հաստատված երկխոսությունը հնարավորություն է տալիս արդյունավետորեն առաջ մղել երկկողմ փոխգործակցությունը:
Նախագահ Սահակաշվիլին եւ նախարար Նալբանդյանը մտքեր փոխանակեցին երկկողմ օրակարգի հարցերի շուրջ, քննարկվեց երկու երկրների ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, տնտեսական համագործակցության ծրագրերի իրականացումը:
Զրույցի ընթացքում արծարծվեցին նաեւ վիրահայությանը մտահոգող մի շարք խնդիրներ, դրանց լուծման ուղիները:
Միխեիլ Սաակաշվիլու խնդրանքով նախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերջին զարգացումները:

Эдвард Налбандян встретился в Батуми с президентом Грузии
Глава внешнеполитического ведомства Армении Эдвард Налбандян встретился накануне во второй половине дня в Батуми с президентом Грузии Михаилом Саакашвили. Как сообщает пресс-служба МИД Армении, Эдвард Налбандян вылетел из Тбилиси в Батуми на встречу с грузинским президентом на специальном вертолете, предоставленном Михаилом Саакашвили.
Э.Налбандян передал грузинскому президенту приветствия президента Армении Сержа Саргсяна.
Михаил Саакашвили выразил удовлетворение в связи с добрососедскими отношениями между Арменией и Грузией, отметив, что установившийся с президентом Армении диалог предоставляет возможность эффективного продвижения двустороннего сотрудничества.
Президент Грузии М.Саакашвили и министр Налбандян обменялись мнениями по вопросам двусторонней повестки, обсудили ход реализации договоренностей, достигнутых между главами двух государств, а также осуществление программ экономического сотрудничества.
В ходе беседы стороны рассмотрели и ряд проблем армянской общины Грузии, пути их решения.
По просьбе президента Грузии Э. Налбандян представил нынешнюю ситуацию в урегулировании нагорно-карабахского конфликта и последние развития в процессе нормализации армяно-турецких отношений.