Էդվարդ Նալբանդյանին Բաթումիում ընդունել է Վրաստանի նախագահը
Աշխատանքային այցով Վրաստան ժամանած ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունիսի 14-ին, օրվա երկրոդ կեսին Վրաստանի նախագահի կողմից տրամադրված ուղղաթիռով մեկնեց Բաթում, ուր Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունեց նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Էդվարդ Նալբանդյանը Վրաստանի ղեկավարին փոխանցեց Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույնները:
Միխեիլ Սահակաշվիլին գոհունակություն հայտնեց Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ հաստատված բարիդրացիական հարաբերությունների առնչությամբ` նշելով, որ Հայաստանի Նախագահի հետ հաստատված երկխոսությունը հնարավորություն է տալիս արդյունավետորեն առաջ մղել երկկողմ փոխգործակցությունը:
Նախագահ Սահակաշվիլին եւ նախարար Նալբանդյանը մտքեր փոխանակեցին երկկողմ օրակարգի հարցերի շուրջ, քննարկվեց երկու երկրների ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, տնտեսական համագործակցության ծրագրերի իրականացումը:
Զրույցի ընթացքում արծարծվեցին նաեւ վիրահայությանը մտահոգող մի շարք խնդիրներ, դրանց լուծման ուղիները:
Միխեիլ Սաակաշվիլու խնդրանքով նախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերջին զարգացումները:

Edward Nalbandian meets with Georgia’s President in Batumi
Armenia’s Foreign Minister Edward Nalbandian met Monday with Georgian President Mikheil Saakashvili, in Batumi, a spokesperson to Armenian Foreign Ministry said. According to press office, Edward Nalbandian arrived in Georgia on a special helicopter provided by Georgian President.
Armenian President greeted Mikheil Saakashvili on behalf of Armenia’s President Serzh Sargsyan. Parties talked about relations between the two countries. Saakashvili said that a dialogue with Sargsyan moves effectively bilateral relations between Armenia and Georgia.
Parties discussed agreements that were reached between the two countries and economical cooperation plans. Among highlights was item of problems of the Armenian Community in Georgia. Parties discussed ways of possible settlement to them.
At the request of Georgian President, Nalbandian presented the current stage of settlement to the Karabakh conflict and last developments in process of normalisation of relations with Turkey.