«Մշակութային երկխոսություն»` ճապոնացի լուսանկարչի հետ
Բոլոր նրանք, ովքեր զբաղվում են պրոֆեսիոնալ կամ սիրողական լուսանկարչությամբ կամ գնահատում ու կարևորում են լուսանկարչության դերը այսօր Նարեկացի արվեստի միությունում ժամը 17:00-ին կարող են հանդիպել երկար տարիներ լուսանկարչության արվեստում իր ուրույն տեղը զբաղեցրած ճապոնացի հայտնի լուսանկարիչ Հայատո Իմանիշիի հետ: Այս մասին Aysor-ին հայտնեց ՆԱՄ հասարկայանության հետ կապերի պատասխանատու Նաիրա Հայրապետյանը:
Նշենք, որ ճապոնացի լուսանկարչի աշխատանքները ևս ցուցադրվում են ՆԱՄ-ում: Ցուցահանդեսի բացումը տեղի է ունեցել հունիսի 7-ին և գործելու է մինչև հունիսի 18-ը:
«Մշակութային երկխոսություն» ծրագրի շրջանակներում կազմակերպվելիք հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն ինչպես Հայատո Իմանիշիի արվեստը, այնպես էլ լուսանկարչության ոլորտին առնչվող առանձնահատկություններն ու գաղտնիքները:
Տեղեկացնենք, որ ճապոնացի լուսանկարիչը ստեղծագործել սկսել է դեռ ուսանելու տարիներին: Այնուհետև ճանապարհորդել է աշխարհով մեկ և, լինելով Չինաստանում, Տիբեթում, Հնդկաստանում, Վրաստանում, Հայաստանում և այլուր` անկրկնելի լուսանկարներ է ստեղծել:
Հայաստանում ցուցահանդեսով ներկայանալու հիմնական պատճառն էլ Հայաստան կատարած ուղևորությունն է ու այն խորը տպավորությունը, որը Հ. Իմանիշին ստացել է այստեղի բնությունից, միջավայրից ու մարդկանցից:

“Cultural Dialogue” with Japanese photographer
Anyone engaged in professional or amateur photography or just photography lovers at 05:00pm today at Narekatsi Art Union (NAM) can meet with renowned Japanese photographer Hayato Imanishi for many years playing a unique role in photography art. Spokeswoman for NAM Naira Hayrapetyan told aysor.am.
Note that Japanese photographer’s works are also exhibited at NAM. The exhibition was opened on June 7 and will continue until June 18.
Hayato Imanishi’s art as well as photography art peculiarities and secrets will be discussed within the framework of a program under the title “Cultural Dialogue.”
It is noteworthy that the Japanese photographer started to create when he was a student. Then he traveled all over the world and visiting China, Tibet, India, Georgia, Armenia and many other countries created unique photographs.
H. Imanishi decided to exhibit his works in Armenia since he was deeply impressed visiting Armenia and seeing its nature, environment and people.